Hepimizin çizgi roman evreninde sevdiği, kendinden bir şeyler bulduğu bazı karakterler vardır. Bu karakterler ile ilgili konularda diğer insanlardan biraz daha hassas olabiliyoruz. Şahsen benim için bu tüm Sandman evreni diyebilirim. Sandman çizgi romanının içindeki her karakter ayrı bir yer tutuyor benim için. O yüzden Sandman karakterleri ile ilgili haber gelince biraz daha ince eleyip sık dokuyorum yazılarımı yazarken. Şimdi haberini vereceğim John Constantine ise her ne kadar ilk defa Sandman çizgi romanlarında gözükse de ona artık bir Sandman karakteri dememiz haksızlık olur. Hani Sandman’i çok sevmesem neredeyse ünü Sandman çizgi romanlarının önüne geçti diyeceğim. O kadar önemli bir karakter haline geldi.

Fakat işte ne yazık ki sevgili John Constantine’imizin o şeytani şansı, bir türlü live action uyarlamalarda tutmuyor. Keanu Reeves’in 2005 yılında John Contantine rolüne hayat verdiği Constantine filmi, her ne kadar izleyiciler tarafından sevilse de öyle ahım şahım bir iş olmadı ve tarihin tozlu sayfalarına karışıp gitti. Daha sonra NBC ekranlarındaki Matt Ryan’ın başrolünde olduğu Constantine dizisi ise ilk sezonunun ardından ekranlara veda etti. Anlayacağınız bir türlü ağız tadıyla şeytan avcımızı büyük ekranda izleyemedik. Ama sanırım John Constantine’in kara talihi devam ediyor: J. J. Abrams, HBO Max için yeni ve karanlık bir Constantine dizisi çekiyor!

Henüz dizi ile ilgili elimizde çok az şey var. Şimdilik sadece diziyi Guy Bolton’ın yazacağını, yönetmenlik koltuğuna J.J. Abrams’ın oturacağını ve dizinin, “daha karanlık” bir tarzda olacağını biliyoruz. Ayrıca diziyi yapacak ekip şimdiden John Constantine’i oynayacak aktörleri gözden geçirmeye başlamışlar. Fakat dizi tam olarak Constantine’in hangi yaşlarını konu alacak, hangi hikâyelerini anlatacak, DC evreni ile ne kadar bağlantılı olacak gibi soruların cevabını bilmiyoruz. Ama işte projenin başındaki J.J. Abrams ismi bizi ölesiye korkutuyor. Özellikle son Star Wars filmleri yüzünden kendisine karşı çok büyük bir hıncımız var, bu diziyi de batırırsa artık öfkemizi nereye yönlendiririz bilemiyorum. Bu sefer bizi üzme Abrams!

Öte yandan sanırım şu anda yapım aşamasına başlanan Sandman dizisi ile düşman platformlarda oldukları için Morpheus ve Constantine’i aynı karede yine göremeyeceğimizi söyleyebiliriz. Tabii, belki de bir anda büyük anlaşmalar yapılır ve Sandman dizisinde kâbuslarından kurtulan Constantine’in kendi dizisinde iblisleri avlamak için yola çıktığını görebiliriz. Böyle şeyler artık yaşadığımız dünyada bir hayal değil.

Peki, siz ne düşünüyorsunuz bu yeni Constantine dizisi için? Constantine’i bir kez daha uyarlandığını görmek için heyecanlı mısınız?  

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.