Bundan ortalama beş yıl önce Creed filmi ilk çıktığında inanılmaz bir ön yargı ile yaklaşmıştım filme. Fakat Creed hem ilk filmi hem de ikinci filmiyle bu ön yargılarımı dövmeyi başarmıştı. Kağıt üstünde inanılmaz klişe gibi duran bu iki film, hem Rocky Balboa serisinin devam filmleri hem de kendi ayaklarının üzerinde duran filmler olarak oldukça iyi bir iş çıkarmıştı. Bu yüzden Creed serisinin üçüncü filmine coşmamak için elimizde hiçbir sebep yok. Hatta artık ekstra coşmak için bir sebebimiz var: Creed 3’ün yönetmeni Michael B. Jordan olacak diyorlar!

Bazı filmlere karşı bir özür borcu olduğumu hissediyorum bazen. Hani kâğıt üstünde o kadar kötü bir fikir gibi duruyor ki bu filmler, onlara karşı bir önyargımın oluşmasına engel olamamıyorum. Hemen bir örnek vermem gerekirse Creed bunlardan bir tanesiydi. Rocky Balboa’nın emeklilikten dönüp Apollo Creed’in oğluna antrenörlük yapacağını öğrendiğim de “Aman ne kadar parlak bir fikir!” demiştim. Ama filmi gayet güzeldi, hatta neredeyse eski Rocky filmlerinden bile daha güzeldi. Sonra ikinci filmi çıkacak ve bu sefer de Creed, babasını ringde öldüren İvan Drago’nun oğluyla dövüşecek dediler. Ben kendimi tutmaya çalışsam da yine ön yargılarım öne çıktı ve “Yok artık, daha yaratıcı fikirleriniz yok mu?” dedim. Fakat Creed ikinci defa beni utandırdı ve yine çok güzel bir film ortaya koydu.

Şimdi haliyle artık üçüncü film için ön yargım falan yok. Anlaşılan bu seriyi gayet aklı başında insanlar yönetiyor. Zaten ilk Creed filminden sonra hem Tessa Thompson’ın, hem Michael B. Jordan’ın hem de Ryan Coogler’ın şöhretlerinin inanılmaz bir seviyeye ulaşması, aslında filmin neler başardığını kanıtladı. Bu yüzden artık bizim bu seriye olan inancımız tam.

Asıl habere gelecek olursak Deadline’ın dün yaptığı bir haberde geçen paragrafa göre, MGM şirketi şu an için bir sonraki filmleri olan ve güncel James Bond serisini nihayete erdirecek No Time to Die filmine odaklanırken, laf arasında bir sonraki Creed filmini Michael B. Jordan’ın etrafında şekillenen yaratıcı ve agresif bir kadronun yapmasını planladığını söyledi. İkinci filmin yapımcı yönetmenliğini yapan Michael B. Jordan’ın bu seriye olan inancı ve tutkusu bence biz aktarılmış vaziyette. Haliyle biz de Michael B. Jordan’ın hem oyuncu hem de yönetmen koltuğuna oturmak istediği üçüncü filmi için oldukça ümitliyiz.

Peki, siz ne düşünüyorsunuz Creed serisi hakkında? Sizce de biraz az övülmüyor mu seri? Yoksa ben beklentilerimi çok fazla düşürdüğümden dolayı bana mı iyi geliyor? Yorumlara yazın konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.