Hani bazen filmlerde aşırı karikatürize kötü adamlara denk geliriz ya, böyle purosunu dolar ile yakan, sırf zevk olsun diye yavru kedi veya köpek tekmeleyen, hiçbir motivasyonu olmadan kötülük yapmaya çalışan insanlardan bahsediyorum. Hah sanırım Warner Bros. gözümde giderek o kötü adamlardan biri olma yoluna gidiyor. Yani anlıyorum belli bir seviyedeki büyük şirketlerin hepsi biraz şeytani. Ama Warner Bros. artık sırf kötülük yapmak için kötülük yapan bir şirket haline geldi benim gözümde. Bana inanmıyorsanız, Batwoman dizisinden ayrılan Ruby Rose’un resmi Instagram hesabından yaptığı açıklamalara bir göz atın.

Muhtemelen hayranlardan gelen “Batwoman dizisine geri dön” çağrılarına daha fazla dayanamayan Ruby Rose, “Yetti artık!” diyerek sözlerine başladı ve açtı ağzını yumdu gözünü.

“Yetti artık. Bütün dünyaya o sette neler olduğunu söyleyeceğim. Bu işin peşini bırakmayacağım ki benim başıma gelenler, başkasının başına gelmesin. Böylece ben de sonunda kendi hayatımı geri alabilir ve gerçekleri anlatabilirim. Yazıklar olsun size.”

Bu noktadan sonra sette kaza geçirdikten sonra çekildiği röntgen filmlerini paylaşan ünlü oyuncu, Batwoman çekimleri sırasında kaburgalarında ve boynunda ağır hasarlar meydana geldiğini ama buna rağmen Warner Bros.’un başındaki isim olan Peter Roth’un, ona sete dönüp çekimlere devam etmesi için ültimatom verdiğini ileri sürdü.

“Böyle bir kazadan sadece on gün sonra çalışmaya geri döndüğünüzü hayal edin. 10 GÜN! Peter Roth eğer çekimlere geri dönmezsem stüdyonun milyonlar kaybedeceğini, projenin iptal edileceğini, bütün çalışanların işsiz bırakılacağını ve tüm bunların benim suçum olacağını söyledi. Sadece birkaç günlük iyileşme sürecimi haftalarca uzattı bu durum.”

Çok berbat öyle değil mi? Durun durun daha bitmedi. Ruby Rose son ve en uzun Instagram açıklamasında şunları söylüyor.

“Sonuç olarak benim çok sevgili hayranlarım, lütfen bana o berbat şova geri dönüp dönmeyeceğimi sormayın. İstedikleri kadar para verseler ya da kafama silah dayasalar bile asla geri dönmem. Bir set çalışanının vücudunda üçüncü derece yanıklar oluştu, yüzünün derisinin soyulduğuna şahit olan bizlere ise hiçbir psikolojik destek sağlanmadı ve bu süreci atlatmadan birkaç dakika sonra bir seks sahnesi çekmek zorunda kaldık. İki dublörümüz feci şekilde yaralandı ve bir sahnede yüzüm kesildiğinde neredeyse kör oluyordum.

Caroline Dries (dizinin yapımcısı) kalpsizin teki. Diğer bütün CW dizileri Covid sebebiyle çekimlere ara verirken o, bizim çekimlere devam etmemizi istedi. Ona bunun kötü bir fikir olduğunu, çalışanların sevdiği insanlar yüzünden endişelendiğini ve bu yüzden dikkatlerini çalışmaya veremediklerini söyledim ama beni dinlemedi. Kendisi ise bir yılda sete sadece dört ya da beş kere geldi.

Ve böyle devam ediyor. Ruby Rose daha sonraki açıklamalarında set çalışanlarıyla birçok kez kavga ettiğini, oyuncu dostlarından biri olan Dougray Scott‘ın kadın çalışanlara bağırarak taciz ettiğini, buna karşı savaş verdiğini ama yalnız kaldığını ifade ediyor. Biz de kanımız donmuş bir vaziyette olayları izliyoruz. Warner Bros. ise yaptığı duyuruda Ruby Rose’un açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını, ünlü oyuncuyu setteki davranışlarından ötürü dizinin devam sezonlarında geri getirmemeye karar verdiklerini açıkladı. Ve ne yalan söyleyeyim ben de dahil olmak üzere kimse bu açıklamaya inanmadı.

Yani dostlarım bilemiyorum gerçekten berbat bir durum ile karşı karşıyayız. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Sizce Warner Bros. ve CW ekibi bu kadarını yapmış mıdır? Yoksa “bu kadar da olmaz” mı diyorsunuz? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.