Beyaz perdede izlediğimiz ve sonuncusu da henüz daha yeni bir şekilde dört buçuk saat hâlinde yayıncı platforma sunulan DC evreninin diğer filmlerine nazaran çocuksu bulunduğu için bazen eleştirilen Shazam’ın devam filmi, bütün ertelemelere rağmen seyirciyle buluşmak için yoluna devam ediyor. Tam ismiyle Shazam! Fury of the Gods, ana kötüsüne hayat verecek olan oyuncuyu belirledi. DC’nin kötülerinden Kalypso‘u, filmde; Charlie’nin Melekleri ve Kill Bill‘den hemen tanıyacağımız Lucy Liu canlandıracak.

Bununla birlikte filmi bekleyenlerin takip etmiş olabileceği gibi, Kalypso, devam filminde göreceğimiz tek DC kötüsü olmayacak. Kalypso, daha önceden açıklanan Helen Mirren‘in hayat verdiği kardeşi Hespera‘ya eşlik edecek.

Shazam! Fury of the Gods, şimdiki çıkış tarihiyle sinematik evrende kendisine bağlı işlerin üçüncüsü olarak seyirciyle buluşacak. Zira bir değişiklik olmazsa ondan önce, içerisinde Dr. Fate‘in de yer alacağı bir Black Adam filmini izlemiş olacağız. Black Adam, içerisinde yer alacak olan HawkmanAtom Smasher ve Cyclone ile birlikte, hem Justice Society‘ye hem de büyük resimde Shazam’ın bulunduğu dünyayı açıklamaya doğru yolu açmış olacak. Yani, Shazam için ilerleyen zamanlarda masada daha fazla plan bulunduğu düşünülebilir belki.

Daha öncesinde çıkışı, 2022 olarak duyurulan fakat salgın sebebiyle sinemaların durumu malum olduğu hâliyle 2 Haziran 2023‘e ertelenen Shazam! Fury of the Gods için Asher Angel ve Zachary Levi, elbette, Billy Batson ve Shazam olarak rollerini tekrar etmek üzere dönüyorlar. İkinci filmde az önce zikrettiğimiz rolleriyle Helen Miller ile Lucy Liu ve henüz detayları açıklanmayan ancak karakterinin filmde kilit bir rol üstleneceği söylenen Rachel Zegler da onlara eşlik edecek.

Bana soracak olursanız ki kesinlikle sormayabilirsiniz, Shazam’ın devam filmini pür-merak ve özlemle beklemiyoruz. Hatta bazılarımızın, bunca gelecek hem animasyon hem live-action Batman filmidir, evrende hazırda var olan üç Joker, iki Süpermen’dir falan derken, Shazam’ın devam filmini pek hatırına getireceğini de tahmin etmiyorum. Fakat işin iyi yanında, filmin hem çok heyecanla beklenecek kadar şey vaat etmemesi hem de vaat ettiği şeylerin, vaat ettiği kadarını karşılamış olması duruyor. Muhtemelen ilk filmin havasını sevdiysek, Shazam! Fury of the Gods’ı da seveceğizdir. Siz ne dersiniz?

Kaynak

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.