Denzel Washington, Kral Macbeth’ten sonra Kartacalı Hannibal olmak için geliyor.

Yakın zamanda çıkan üçüncü filmiyle bekleneni pek veremeyen The Equalizer serisi, birçoklarına göre Denzel Washington’ın en iyi performansını barındıran Training Day ve The Magnificent Seven gibi işlerde beraber çalışan, Antoine Fuqua ve Denzel Washington; Kartacalı General Hannibal’ı anlatacak olan tarih draması için bir araya gelecek. Netflix üzerinden yayınlanacak olan filmi Fuqua yönetecek ve Washington, General Hannibal’a hayat verecek. Filmin senaristi de 3 Oscar sahibi John Logan olacak.

Denzel Washington
Denzel Washington

Washington’ın gerçek veya kurgu fark etmeksizin oynadığı tarihi karakterlere bir yenisi ekleniyor. Daha önce Malcolm X ve Rubin Cater gibi tarihe geçmiş kişilere hayat veren Washington, iki yıl önce de Coen kardeşlerin filmi The Tragedy of Macbeth’te, Macbeth’i canlandırmıştı.

Hollywood’daki oyuncu grevinin sona ermesiyle bir yandan Ridley Scott’ın ikinci Gladyatör filmine devam eden oyuncu, Hannibal rolüyle belki de şimdiye kadarki en kanlı karakterini canlandıracak. Antik dönemin en büyük 3 generalinden biri ve Roma’nın en büyük düşmanı olarak anılan Hannibal’ı anlatacak olan filmde, karakteri, soğukkanlı bir asker ve politikacı; aynı zamanda da büyük fil ordusuyla da şehirleri dümdüz eden, dönemindeki en büyük stratejist olarak izleyeceğiz.

Filmin yönetmeni, senaristi, ilk oyuncusu ve yayın platformu dışında şimdilik elimizde pek bilgi bulunmuyor ama aksiyon sahnesi çekmeyi sevdiğini bildiğimiz Fuqua’nın, epik bir savaş filmi; Denzel Washington’ın da büyük bir oyunculuk çıkaracağına eminiz.

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.