EA geçtiğimiz yaz FIFA ile lisans anlaşmasını daha fazla uzatmayacağını açıklamıştı hatırlarsanız. Sebep olarak da iki unsur öne çıkıyordu: FIFA kurumunun istediği astronomik ücretler ki ileri tarihli olarak daha da yükselecekti bu miktar ve EA şirketinin FIFA oyunlarında herhangi yapacağı bir değişiklik ya da ekleyeceği en ufak bir unsur için sürekli kurumdan onay alması gerekliliği. Şirket bu kararını açıkladığı duyuruda bundan sonra üreteceği futbol oyunlarının ismini ise EA Sport FC olarak belirlemişti. Bu hafta ise yeni ismiyle çıkacak futbol oyunlarının logosuna dair bir tanıtım yayınlandı ve ilk bilgilerin de temmuz ayında paylaşılacağı bildirildi.

Üçgen logosunun geldiği yer videodan da görüldüğü üzere yıllardır oyuncu ikonunun üstünde bulunan gösterge. Ayrıca taktik hazırlama ekranındaki takım kimyası ve oyunun yapım sürecindeki poligonlar da yine üçgen logosunun ilhamlarından. “Böylesine bir isim değişikliği insanların kafasını nasıl karıştırmayacak?” derseniz de şirket bu haftadan itibaren yüzden fazla maçta bu logonun reklam panolarını süsleyeceğini söylüyor. Zaten birçok büyük ligle de anlaşmaları var. Ben çok uzun zamandır futbol oyunlarına uzağım. Özellikle Ultimate Team modu ile iyice cılkı çıkan ve farklı ülkelerde adı kumar davalarıyla anılan FIFA serisi bağımlıların ötesinde pek de bir şey sunamıyor gibi hissediyorum. Eskiden öyle miydi sevgili geekler? Playstation kafelerde saatlerce Winning Eleven oynar, zevkten dört köşe olurduk. “Journey” modu ile güzel bir deneme yapmışlardı aslında, o tür bir şey yine getirirlerse göz atılabilir.

Futbol oyunlarıyla aranız nasıl? Her sene alır, tüm sene online maçlarda mı vakit geçirirsiniz? “PES mi FIFA mı?” yerineEA Sport FC mi e-Football mu?” diye sormaya başlayacak olmamız sizi de garip hissettiriyor mu? Bir önceki sorudan bir şey anladınız mı? Düşüncelerinizi bizimle adınızı değiştirdikten sonra paylaşabilirsiniz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.