Fantastic Four MCU içinde en merak edilen filmlerden biri. Birkaç kez erteleme gören filmin oyuncu kadrosuna dair de oldukça fazla söylenti çıktı geçtiğimiz yıl boyunca. Collider sitesine verdiği röportajda filmin yönetmeni Matt Shakman bu iki başlığa yönelik sorulara cevap vermiş.

Süreç hakkında konuşarak başlamış: “Kesinlikle harika zaman geçiriyorum. Bunun üzerine çalışabilmek hayallerimden biri. Bu karakterleri küçüklüğümden beri severim. İçinde bulunması muhteşem bir dünya. Senaryo harika, karakterler mükemmel. Çok heyecanlıyım.” Sonrasında çizgi romanın filme adaptasyonu konusuna değinmiş: “Bilirsiniz ya, o güçleri beyaz perdeye dinamik şekillerde nasıl aktarabiliriz? Çünkü John Bryne ve Jack Kirby tarafından yapılan işlerde oldukça güzel çalışan bazı şeyler kameraya çekerken biraz daha zorlayıcı. Olan şeylerin de, heyecan verici ama aynı zamanda bilimsel bir noktadan mantığa oturan şekilde olduğundan nasıl emin olursun ki bu Fantastic Four adına sevdiğim bir şey. Çok heyecanlandığım bazı şeyler var.

Fantastic Four ekibindeki karakterlere hayat verecek oyunculara sıra geldiğinde ise yönetmenimiz pek bir şey söyleyemiyor devam eden grevlerden dolayı: “Çok yakında harika bir anlaşmaya varmalarını ve işimize geri dönebilmemizi umut ediyorum. Sonra, bu bir kere aradan çıktı mı; o noktada bir plan olacak ama çok bir şey söylemem. Bir noktada bir duyuru olacak! İnternetin öğrenmek için can attığını biliyorum ve ben de paylaşmak için can atıyorum. Sadece henüz yapamam.

Matt Shakman filme dair sözlerini ise göz devirmekten alıkoyamayacağımız şekilde tamamlıyor: “Hikaye açısından işleri oldukça farklı yapacağız ve film yapımı açısından da adapte edildiği materyale oldukça uygun bir biçimde. Bence daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyecek ve kesinlikle MCU açısından da önceden gördüğünüz şeylere.” Film çıksın da, bu laflarla dalga geçeriz hep beraber. Tabii haklıysa da özrümüzü dileriz. Yine de ikinci ihtimali pek sanmıyorum.

Fantastic Four filminin 2000’li yıllarda çıkan iki filmin hiçbirinden daha iyi olacağına inanmıyorum. 2015 filmini bir zahmet geçer zaten kalite anlamında da bahsettiğim diğer iki film oldukça eğlenceli ve karakterleri güzel yansıtan işlerdi. Zamanında üçüncüsünün gelmesi planlanıyordu da olamadı sonra ne yazık ki. MCU içinde gelecek olan Fantastic Four filminin bu ilkbaharda çekimlere başlaması planlanıyor. Ondan bir sene sonraki mayıs ayında da vizyona girecek.

Fantastic Four sevdiğiniz bir ekip mi? Önceki üç sinema filmi hakkında hisleriniz nedir? Sizce film cidden de “daha önce gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyecek” mi? Fikirlerinizi aktarırken fazla beklenti oluşturmayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.