Fortnite oyununun son yıllara damga vurmasında ve global bir fenomene dönüşmesinde en büyük pay sahibi olan isimlerden Donald Mustard ailesine daha fazla vakit ayırmak için Baş Kreatif Direktör görevinden ayrılacağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Fortnite topluluğuna her gün ‘eğlence ve mutluluk’ getirmeye çalışan bu takımın bir parçası olmaktan onur duydum. Sizin deneyimlediğiniz her anı izlemekten büyük zevk aldık. Battle Bus’tan ilk defa atlamanız, gökyüzünü yarıp geçen roket, Victory Royale sonrası arkadaşlarınızla yaptığınız danslar, kara deliğe çekilmeniz ya da ters yüz olmuş adada karaya vurmanız ve daha niceleri. Şimdi Fortnite içinde gelecekte bunları oyuncu olarak sizlerle beraber yaşamayı sabırsızlıkla bekliyorum.” Ayrıca başarılı direktör geleceğe yönelik devasa, ağızları açık bırakacak muhteşem şeylerin de planlandığının ipucunu verdi.

Fortnite türü itibariyle hiçbir zaman benim ilgimi çekmese de tam bir başarı hikayesi olduğu inkar edilemez. Bunca sene boyunca hep gündemde kalmayı bir şekilde başarması da ayrı bir istikrar. Popüler kültürdeki birçok markayla yapılan işbirlikleri, oyun içinde ilk defa yayınlanan şarkılar, dijital konserler, sosyal medyaya sıçrayan “emote”lar gibi bir sürü unsura da gebe oldu bu süreç. Kendi adıma Fortnite’a dair en iyi şey Epic Games’e kazandırdığı milyar dolarlar sayesinde Epic Games Store üzerinden kütüphanemize ücretsiz olarak eklediğimiz onlarca kaliteli oyun ve tabii yine dijital mağaza içerisindeki avantajlı kupon dönemlerini de unutmayalım.

Fortnite sizin için ne ifade ediyor? Sıkı bir oyuncusu musunuz yoksa antipatik bulan kesimden misiniz? Daha ne kadar süre boyunca gündemde yer almaya devam edecek sizce? Kafanızdakileri bize ulaştırırken oyunun mağazasından kostümlerimizi bulunduran Geekyapar bundle’ı almayı unutmayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.