H.G. Wells tarafından yazılmış Dünyalar Savaşı, Dünyalar Savaşı: Saldırı isimli yeni bir film ile geri dönüyor. Film, bilim kurgunun kök isimlerinden biri olarak anılan Wells’in aynı isimdeki kitabına daha fazla eğilen bir yaklaşım sergileyecek. Duyuru bir video üzerinden yapılırken yapımda yönetmen koltuğuna Junaid Syed oturacak. Yönetmen orijinal kurguya olabildiğince bağlı kalarak hikâyenin daha modern bir hâli üzerinde düşündüklerini söyledi.

Dünyalar Savaşı: Saldırı, bu yıl 21 Nisan’da seçili yerlerde gösterime girecek. Film dünyaya düşen bir gök taşını takip eden üç genç gök bilimcinin bir Marslı işgalinin geldiğini keşfetmesine odaklanıyor. Bu üçlüye bir de asker katılıyor ve kahramanlarımız insanlığı kurtarmaya çalışıyorlar. Orijinal eser inşa ettiği medeniyetin gücüne körü körüne inanmış olan insanlığın, gezegenin dışından gelen bir işgalle birlikte ne kadar aşağıya düşebildiğini konu alıyor. İnsanlık, bu işgalciler karşısında tamamen çaresiz ve kendi ayakları altındaki karıncalardan farksız kalıyor.

Geldikleri gibi giderler. Yani en azından öyle umuyoruz.
Yazar

Size bir hikaye anlatayım.

1 Yorum

  1. Dünyalar savaşı kitabına dair aklımda kalan şeyler can sungur’un bir sen ne diyon’da anlattığı “varillere slime teyzeleri koyup yokuştan sallıyorlar” repliğiyle yer değiştirmiş. Ne kadar hatırlamak istesem de aklıma gelmiyor. “bana şans dile bey, sana şans diliyorum hanım huhohaha”

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.