Harry Potter kitaplarının bu sefer de dizi formatında geleceğini geçtiğimiz nisan ayı civarında öğrenmiştik hatırlarsanız. Biz daha hâlâ “Acaba nasıl olur?” diye düşünürken, film serisinin de yapımcısı olan ve dizinin de arkasında bulunacak isimlerden David Heyman Total Film dergisine konuşmuş.

Daha hâlâ erken aşamalardayız. Senaryoyu yazması için yazar bile tutmadık henüz. Birazcık erken. Ama umuyorum ki çok özel bir şey olacak; bize kitapları görmek için fırsat sağlayacak ve kitapları daha derin işleyen bir diziden keyif alma olanağı sunacak.” Dizinin her bir sezonu, serinin bir kitabını konu alacak. Sezon başına sekiz veya on bölüm desek bile film serisindeki her bir filmin üç katından fazla zaman demek bu. Peki, her bir kitaba bu kadar zaman harcanacak olması olumlu etki yapabilecek mi? Göreceğiz.

Ben Harry Potter filmleri ile geçirdim çocukluğumu ve ergenliğimi. Kitapların hiçbirini okumadım, evet ama film serisindeki her birini defalarca kez seyrettim. Dolayısıyla bu dizi projesine oldukça temkinli yaklaşıyorum. Yani filmlerin bana hissettirdiklerini dizinin verebilmesi çok zor geliyor. Tabii işe şu yönden de bakmak lazım: Bu dizi ile beraber yepyeni bir nesil için Harry Potter tekrar gerçek oyuncular ile dönecek. Marka hiçbir zaman popülaritesini kaybetti diyemeyiz ama Fantastic Beasts serisi ile biraz zedelendi imajı. Bana sorarsanız yine de remake yapmak yerine Wizarding World dünyasında geçecek orjinal bir hikâye daha ilgi çekici olurdu.

Harry Potter sevdiğiniz bir marka mı? En sevdiğiniz kitap hangisi? Diziyi merak ediyor musunuz? Düşüncelerinizi bizlere yeni bir formatta sunun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.