Marvel, nereden baksanız sinematik olarak zekice hamleler attı. Bir evren kurmak, düzenli olarak film çıkarmak ticari olarak çok büyük bir başarı. Çünkü toplamayı başardığı kitle öyle böyle bir kitle değildi. Yani eskiden, pandemiden önce, eski güzel günlerde sinema salonuna girince herkesi görüyorduk, değil mi? Marvel ismi ile çıkan her şeyi izleyen, önceki filmin ikinci post-credit sahnesinin anlamını tartışan kişiler de vardı o sinema salonunda, anne babasıyla gelmiş 9 yaşındaki çocuk da. Tutkuyla ya da “Bari aksiyon filmi izleyeyim.” arzusuyla gelen bir sürü kişi aynı mekânda toplanıyordu. Her yıl en az bir film. Düşünmesi bile dudak uçuklatıyor. En nihayetinde DCEU bunu yapamadı.

E pek tabii, Marvel, kendine güveniyor. Geçen senelerde salona girmeden önce sadece filmleri izlemek yetiyordu. Diziler evrenin bir parçası değildi, tam da bu yüzden eleştirildi zaten. The Snap gibi olaylar çoğu dizide gerçekleşmedi bile. Aralarında doğru düzgün bir bağ yoktu. Ama sonra Disney+ geldi, her şey değişti. Şu anda evreni değiştirecek olan, sevdiğimiz karakterlere upuzun ekran süreleri verecek olan öyle çok dizi yolda ki… En yakınımızda WandaVision var, ondan sonraki en yakın çıkış tarihinin The Falcon and The Winter Soldier’a ait olacağını tahmin ediyoruz. Loki var, What If? var, Ms. Marvel var, Moon Knight ve She-Hulk bile geliyor. Çok ilgi istiyor Marvel bizden, şu dizilere bakın bir. Ama bir de şahsen benim mesut bir biçimde beklediğim ve size kendisinden haberler getirdiğim Hawkeye serisi var!

Şimdi açık açık söyleyeyim, Hawkeye, MCU’nun muhtemelen en zayıf halkası. Yani nereden baksanız zayıf bir karakter. Filmler karakteri olabilecek en kötü şekillerde ele aldı sanırım. Akılda kalıcı ya da sevilecek bir tarafı yoktu, sonra birdenbire Endgame’de bir aile babası ve sonra Ronin olarak gösterdiler, ama karakter için en ufak ekim yapmadıklarından bir şey biçemediler bana sorarsanız. Oysa çizgi romanlar öyle değil. Filmlerdeki Hawkeye’ı unutun. Şimdi bir de onu ikiye katlayın. Clint Barton’ın yanına bir Hawkeye daha ekleyin: Kate Bishop.

En sevdiğim iki karakteri görebileceğim için mutluyum, huzurluyum açıkçası. Günlerdir Hailee Steinfeld’ın Kate Bishop rolünü üstleneceği dedikodusu geziniyordu ortalıkta ama bir türlü emin olamıyorduk. Gizemli Instagram postları paylaşıyordu filan. Ama neyse ki artık kesinleşti, Hailee Steinfield Kate Bishop’ımız oldu. Ben ilk duyduğumda biraz ilgisiz davrandım, kabul. Biz geekler Steinfield’ı nereden tanıyoruz, biliyor musunuz? Into the Spider-verse’de Gwen Stacy’yi seslendirmesinden. Ama işte ben biraz dudak büktüm, çok alakalı gelmedi bana Hailee Steinfield’ın Kate Bishop olması. Ancak şimdi bir de set içi fotoğraflar gelmeye başladı ve ne yalan söyleyeyim, ancak şimdi benim düşüncelerim epey değişti. Sarkastik, kendinden emin ama aynı zamanda yeni yetme bir süper kahraman onun karakteri. Ve ben diziden epey umutluyum. Steinfield’dan iyi bir performans bekliyorum.

Sonunda Hawkeye karakterini iyi bir şekilde anlatacaklarını umuyorum, birine ikinci şansı vererek diğerini sıfırdan anlatarak. Bir de fotoğraflarda dikkatimi çeken şey, Hawkeye’ın köpeği! Clint Barton’ın Arrow olan ismini sahiplenince Lucky’ye değiştirdiği, zar zor yaşattığı ve ciddi duygusal bağ kurduğu köpecik dizide görünecek demek bu. Çocuklar gibi şeniz yani. Şu tatlılığa bakın!

Şimdilerde herkesin burun kıvırdığı Avengers oyununa da oynanabilir karakter olarak gelecek Kate Bishop, o yüzden eğer zengin hayatından kahramanlığa adım adım geçişini öğrenmek isterseniz sizi bu yazıya alalım. Amatör kahramanımız ne badireler atlattı sonuçta, bakalım dizi nasıl olacak?

Siz ne dersiniz? Hawkeye karakterini tekrar görmek güzel olacak mı? Hem de iki tane birden?

Yazar

İstanbul'da yaşıyor, buraya yazacak havalı bir şey de bulamadı. @charles_bourbaki

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.