Hollywood bundan neredeyse altı ay önce başlayan yazar grevleri ile sarsılmış ve yapım süreçleri devam eden birçok proje durma noktasına gelmişti. Bu olaydan kısa süre sonra grev sürecine oyuncular da katılınca işler tamamen durmuştu. Yakın zamanda yazarların stüdyolar ile anlaşmaya varmasından kısa bir süre sonra oyuncular da sonunda anlaşmaya vardı.

Hollywood’daki grevler 9 Kasım itibariyle tamamen sona erecek ve herkes kaldığı yerden işine devam edecek. Ulaşılan üç yıllık kontratın hangi şartları içerdiği henüz paylaşılmayacak olsa da oyuncu sendikası SAG-AFTRA yaptığı açıklamada artan ücretlerden, eskiden pay alınamayan stream servislerinden gelecek ekstralardan ve tabii belki de grevin en öne çıkan noktası olan yapay zekanın tehlikelerine karşı alınacak önlemlerden bahsetti. Şunu da belirtmekte fayda var ki anlaşma şu an için kontrol edilme aşamasında; yani ufak bir ihtimalle de olsa geri bozulması teknik olarak mümkün.

Hollywood bu haberi kutlayadursun, bunun bizi ne açıdan ilgilendirdiğine bakalım. Bir kere halihazırda çekimlere başlamış ama yarım kalmış Deadpool 3, Daredevil: Born Again, Mission Impossible 8 gibi işler programlarına kaldıkları yerden dönebilecek. Ayrıca aylardır çeşitli söylentilerini duyduğumuz Fantastic Four dörtlüsün açıklanması da an meselesidir muhtemelen. Superman: Legacy filminden de oyuncu kadrosu açısından yeni haberler duyabiliriz. The Marvels filmi oyuncuları kendi filmleri hakkında tanıtımlar yapmayı ucu ucuna kaçırmış olsa da Aquaman and the Lost Kingdom için Jason Momoa istediği kadar konuşabilecek mesela!

Hollywood grevleri hakkında hisleriniz neydi? Siz de daha uzun sürüp de mevcut şeylere yetişmek için fırsat oluşturmasını istiyor muydunuz? Üç sene sonra Hollywood ve yapay zeka ilişkisi ne düzeyde olabilir? Yorumlarınız için otantik bir şekilde kendi bilincinize başvurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.