DCEU hakkında ne düşünüyorsunuz? Hani ilk tohumları, MCU’nun başarısının da gazıyla beraber 2013 yılındaki Man of Steel ile atılmış ama rakibi kadar başarılı olamayıp birçok kez plan değiştirmiş, bir türlü rayına oturamamış ve eleştirel anlamda da başarılı sayılabilecek filmi az olan evren. En azından son zamanlara kadar bu böyleydi. Fakat bütün bunlara rağmen arada genel kitle tarafından benimsenen filmleri de olmadı değil; Wonder Woman bunlardan biriydi mesela (onun da devam filmi üzdü insanları), Aquaman keza bayağı iyi hasılat elde edip bayağı da övüldü seyir zevki açısından (çok bayık bir filmdi bence) ve bu listeye girebilecek olan başka bir film ise Shazam! idi.

Yeni kostüm!

Chuck dizisinden tanıdığımız Zachary Levi’yi başrolüne alan ki bu sebeple bile benim beklediğim filmler arasında adını yazdırabilen yapım, genel itibariyle neşeli ve eğlenceli olsa da filmin üçüncü kısmında aldığı kararlar ve bu kararların var olan bütçeye fazla gelişiyle beraber – kötü CGI en önde olmak üzere- beni tatmin edemeden sona ermişti ne yazık ki. Fakat elde ettiği hasılat ve genel DCEU içinde aldığı olumlu eleştiriler, filmin devamının gelmesine olanak sağladı. Çekimleri başlayan filme dair elimizde hem Shazam’in giyeceği yeni kostümü içeren set fotoğrafları hem de esprili ufak bir teaser var. Onları paylaşayım hemen:

Teaserda pek bir şey yok evet fakat kostümün değişeceğini bilmek bile mutlu etti beni. İlk filmdekinin hem pelerini kısaydı hem de çok yapay ve plastik duruyordu. Video da zaten yönetmenin stiline uyuyor, kendisinin ilk filme kattığı mizahı da genel itibariyle sevmiştim, o Superman cameosu müthişti mesela. Bu filmde olay ne olacak derseniz, açıkçası henüz çok fazla bir bilgi yok o konuda. Fakat elimizde birkaç oyuncu seçimi var ki o kısım beni mutlu ediyor: F&F serisinde Shaw kardeşlerin annesi olarak gördüğümüz Helen Mirren, Hespara’yı ve 2000’lerin klasikleşmiş Charlie’s Angels filmlerinde Alex Munday karakterine hayat veren Lucy Liu da onun kız kardeşi Kalypso’yu canlandıracak. Henüz adını bilmediğimiz üçüncü bir kız kardeşe ise Rachel Zegler hayat verecek. Filmin planlanan vizyon tarihi ise 2 Haziran 2023, neredeyse iki sene var yani.

Heyecan seviyeniz ne durumda Shazam için? İlk filmi beğenenlerden misiniz yoksa çok da hoşunuza gitmemiş miydi? Ben eğer bütçeyi gerekli şekilde arttırıp, senaryoyu da buna uygun yazarlarsa güzel bir devam filmi izleyeceğimizi düşünüyorum. Fakat umarım yine ilk filmin düştüğü hataya düşüp, ayaklarını yorganlarından ötesine uzatmaya çalışmazlar CGI gerektiren sahne-bütçe ikilisi açısından.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.