Bakın ben bu J. J. Abrams projeleriyle ilgili bir süre yazmak istemiyordum. Bunun da akıllara zarar bitişiyle Lost dizisinden başlayıp Star Wars: The Rise of Skywalker‘a kadar uzanan bir geçmişi var, açıklamaya başlarsam ana konumuza asla gelemeyeceğimizden korkuyorum. Fakat öyledir ya, bazı isimler bazı şeylerde başarılıdır; diğerlerinde ise o kadar da değillerdir. Evet, yine de J. J. Abrams için bunun çok da köşeli olmayan bir yorum olduğunu düşünüyorum fakat ön yargısız olmak bence geekliğin kanında olması gereken bir şey. O yüzden ısrarla ilerleyelim haberimize, bazılarımızda tatsız hatıralar bırakan ve bazılarımızda da şansına gelecek kredisi olan sevgili Abrams, DC bünyesindeki Madame X‘i, HBO Max’ta yayınlanmak üzere devralmış.

Madame Xanadu, DC çizgi romanlarında ilk olarak 1978 yılında, Justice League Dark‘ın bir parçası olarak yazılan bir karakter. Suicide Squad‘a yardım eden ve Spectre’nin de ruhani danışmanı olan Madam X, bir büyücü ve daha sonradan New 52 evreninde açıklandığı üzere, Doctor Destiny‘nin de annesi.

Proje henüz geliştirme aşamasında olduğu için hakkında fazla bir bilgimiz yok. Yazarının Proffesor Marston and the Wonder Women’da da kalemi bulunan Angela Robinson olduğunu, Abrams’ın HBO Max bünyesinde Justice League Dark‘a bağlı birden çok projede isminin geçtiğini ve bu yapımların her birinin tıpkı MCU gibi birbirine bağlı, geniş bir evrenin parçası olacağını biliyoruz. Justice League Dark projelerinin arasında J.J. Abrams ile alakası olmayan bir Constantine dizisi de geliştiriliyor, onu da ayrıca buraya ekleyebiliriz sanırım ki kendi adıma her şeyden çok, Keanu Reeves uyarlamasından sonra ilgimi cezbeden ancak henüz macerasının başlarında iptal edilen Constantine dizisinin yerine, daha uzun soluklu bir şekilde bu karakteri izlemeyi beklediğim için, bu kısmına heyecanlanıyorum.

Abrams, HBO Max’a geleceği duyurulan bu bir dizi projenin yanında aynı zamanda Matt Reeves ile birlikte, henüz detaylarına hâkim olmadığımız bir animasyon Batman uyarlaması üzerinde de çalışıyor. Bana da girişte söylediklerimi yinelemekten geriye bir tek, DC işleri için Abrams ismini daha çokça duyacağımızın altını bir kez daha çizmek kalıyor. Bununla ilgili sizler ne düşünürsünüz, onları da yorumlarda beklerim elbette.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.