Disney, Fox’u satın aldığından beri aslında hepimiz aklında tek bir soru var: Mutantlara ne olacak? Hani aslına bakarsanız bu soru özelinde X-Men evrenine atılacak bir sıfırlamanın daha hiçbirimizi üzmeyecek olmasını dikkate alacak olursak aslında büyük bir çoğunluğumuz tek bir şeyi merak ediyor: X-Men’i boş verin, Deadpool’a ne olacak? İşte bir önceki gün, Kevin Feige’in yaptığı basın toplantısında sorulan bir Deadpool sorusuna verdiği yanıtlar sayesinde bugün buraya toplanıyor ve müjdemizi istiyoruz: Deadpool Marvel’a geliyor, hem de tüm Deadpoolluğuyla!

Yani aslında bakarsanız Marvel’ın Deadpool gibi, yıldızı parlayan bir film starını harcamayacağını ve para kazanmak için sonuna kadar onu sağacağını biliyorduk. Fakat bizim merak ettiğimiz şey, Marvel’ın daha doğrusu Disney’in Deadpool karakterini değiştirip değiştirmeyeceğiydi. Zira Disney gibi “aile dostu” bir şirketin +18 filmler yapmayacağını bu yüzden de Deadpool’u köklerinden oldukça uzağa götürerek ona; şiddetin, küfrün ve cinselliğin daha az olduğu bir film yapacaklarını düşünüyorduk hepimiz. Fakat Marvel Evreni’nin en başındaki isim olan Kevin Feige, bu düşüncelerimizin yersiz olduğunu ve Deadpool’un, Marvel Evreni’ndeki filminin +18 olacağını söyledi. Sadece bununla da kalmadı senaryo üzerinde çalışmaya bile başladıklarını açıkladı!

Kevin Feige yaptığı açıklamada Ryan Reynolds’un doğuştan bu karaktere ait olduğunu ve kendisini MCU’da görmekten büyük bir keyif aldığını belirtirken Deadpool karakterinin de şimdiye kadar üzerinde çalıştıkları en farklı karakter olduğunu itiraf etti. Her ne kadar senaryo üzerinde çalışmaya başlasalar da öncelikli olarak şimdiye kadar açıkladıkları projelere ağırlık vermek istediklerini söyleyen Feige, filmin çekimlerine bu yıl başlanmayacağını dile getirdi. Bu da demek oluyor ki film en erken gelecek yıl çekilmeye başlayacak ve bir sonraki sene de bizimle buluşacak. Biliyorum, bu çok uzun ama en azından hak ettiğimiz bir Deadpool filmine kavuşacağız!

Yani gerçekten Fox bünyesindeyken bile yaptığı göndermelerle bizi oldukça güldüren Deadpool’un MCU çatısı altında yapacağı esprileri hayal ettikçe keyfim yerine geliyor. Disney’in de Deadpool’u değiştirmeden bizimle buluşturacak olması beni ayrıca mutlu ediyor tabi. Siz ne düşünüyorsunuz Deadpool’un Marvel serüveni hakkında? Heyecanlı mısınız?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.