Pandemi süreci ilk başladığı ve hepimizin yavaş yavaş eve kapandığı dönemlerde, hatırlarsanız arka arkaya erteleme haberleri geliyordu. Biz bu erteleme haberlerinden bir iki tanesini sizlere sunsak da daha sonra hem ardı arkası kesilmeyen bu haberlerin artık bir haber değeri kalmadığından hem de bu haberlerin, hali hazırda kötü olan psikolojimizi daha kötü etkilemekten başka bir şeye yaramamasından mütevellit böyle haberleri yazmamaya karar verdik. Ama gelin görün ki bugün bir erteleme haberini vermek zorundayım. Zira bugün vereceğim haber aslında kötü günleri geride bıraktığımızı, şimdi önümüzde daha kötü günler olduğunu gösteriyor: Christopher Nolan’ın Tenet filmi süresiz olarak ertelendi.

Christopher Nolan’ın bir kez daha zamanın ayarları ile oynayarak ağzımızın suyunun akmasına sebep olduğu filmi Tenet için, orijinal yayınlanma tarihi olarak 17 Temmuz seçilmişti hatırlayacaksınız. Bu tarih Covid-19 vakalarında bir türlü düşüş yaşanmamasının ardından önce 31 Temmuz’a daha sonra ise 12 Ağustos’a çekildi. Ama bugün gelinen durumda vaka sayılarında hala bir düşüş gözlenmemesi üzerine Warner Bros. şirketi Tenet’ı yayın takviminden şimdilik çıkartarak filmin çıkış tarihini “belirsiz” olarak belirledi. Warner Bros. şirketinin başkanlığını yapan Toby Emmerich, bu süreç için kesin bir şey söylemekten kaçınarak filmin bir sonraki çıkış tarihinin “yakında” açıklanacağını söyledi. Yani artık bu noktada maalesef bize karamsarlıktan başka bir şey düşmüyor arkadaşlar.

Bakın önceki erteleme haberleri de moral bozucuydu evet. Ama insan yine “Olsun be iki hafta sonra izleriz ne olacak” diyerek kendini teselli ediyordu. Şimdi koskoca milyon dolarlık şirketin başkanlığını yapan adam çıkıyor ve belki de bir sonraki, yıllar boyunca konuşacağımız filmin çıkış tarihi hakkında “İnşallah” minvalinde açıklama yapıyor. Anlayacağınız biz ölmüşüz üstüne üstlük üzerimize bir avuç toprak atanımız da yok.

Hani biliyorum olaya sadece Tenet’ın ertelenme haberine üzüldüğümü düşünerek hemen derdimi sevme girişimlerinde bulunacaksınız ama haberi yaparken bundan sonraki belirsiz erteleme haberlerini düşünerek de dertlendiğimi anlamanızı istiyorum. Yani daha bu haberi yaparken aynı stüdyonun elinden çıkacak The Conjuring 3, 11 Eylül 2020’den 4 Haziran 2021’e ertelendi. Öte yandan daha Wonder Woman ve Dune filmleri hakkında bir açıklama yapılmadı ama onlar hakkında da ümitli değilim. Warner Bros.’da işler böyleyken Disney tarafında analiz yapan Doug Creutz “2021 yılının ortalarına kadar sinemalardan bir şey beklemeyin” diye açıklama yaparak yaramıza iyice tuz bastı.

Yani sevgili dostlarım ne yazık ki güzel günler pek yakında gözükmüyor. Bundan sonra birçok film ve dizinin ertelenme haberi daha gelecek gibi. Bu yüzden kendinizi hazırlasanız iyi olur. Ama moralinizi bozmayın. Her Şey Çok Güzel Olacak filminde Altan’ın da dediği gibi “En azından hayattayız, bu da bir şey be abi…”

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.