MCU için çanlar çalıyor tabiri belki biraz abartı olsa da her şeyin güllük gülistanlık olmadığı da ortada 4. Faz’ın ortalarından beridir. Avengers: Endgame ile zirveyi gören evrenin birkaç yıldır devam eden can sıkıcı durumu hakkında da insanlar doğal olarak evrenin kurucusu Kevin Feige’yi sorumlu tutuyorlar.

Disney’in yüzüncü yıl kutlamaları şerefine şirketin en kârlı markası Marvel Studios’un başkanı ile de bir röportaj yapılmış ve orada da hala eski heyecanı taze durumda mı, kendi anlatmış: “Bu işi yapabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Her kostüm denemesinde, oyuncunun o karaktere dönüştüğünü gördüğümüz an, daha hala mest olma hissi var. Bu karakterleri alıp ekranda hayat vermek gerçekten inanılmaz. Marvel hakkındaki harika şey şu ki çizgi romanlarda cidden muhteşem, ilginç birçok karakter var; seksen beş yıldır devam ediyor bu iş. Otuz iki filmden sonra bile daha hala işin başındayız.” Oldukça umut dolu sözler ama Kevin Feige’nin bu kadar da kör olacağını sanmıyorum genel tepkilere. Muhtemelen her zamanki politik tavrıyla demiştir bunları.

mcu scarlet witch loki thor shang-chi spider-man

MCU içindeki kötü gidişat hakkında çokça kez konuştuk bu sayfalarda. Özellikle Disney+ tarafında da içerik gelsin diye yapılan yığılma kısa sürede ellerinde patladı gibi oldu. Birkaç iyi iş dışında kimse umursamıyor. Ayrıca yine evrene giren karakterler de kesinlikle eskilerin yerini doldurabilecek seviyede değil pek, asıl kadro kadar ilgi çekmiyorlar. Önümüzde daha bir sürü film var ama iş Avengers: Secret Wars’un 2027 yılındaki vizyon tarihine kadar dayanabilecek mi, ciddi şüphelerim var.

En yakınımızda Loki yeni sezonuyla döndü ve hiç fena başlamadı aslında ama o istisnalardan biri. The Marvels filmi ben fragmanlarını beğenmiş olmama rağmen çok fena batacak gibi duruyor gişede. Gelecek olan diğer filmler arasında ise en büyük etkiyi yapacak olan Deadpool 3 olur muhtemelen; kalan işler ne tepki alır şüpheli. Bu arada gelmesi planlanan Wonder Man dizisinin iptal olduğu konuşuluyor. Bir de şu Ironheart ve Agatha dizilerini iptal etseler süper olurdu.

MCU hakkında Kevin Feige’nin düşüncelerine katılıyor musunuz? Avengers: Endgame sonrasındaki tüm işleri takip ettiniz mi? Geleceğe dair içinizde heyecan oluşturan ne var? Yorumlarınızı ilk günkü hevesiniz ile yazın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. Avengers: Endgame’den sonra o gazla bir sure takip ettik tabi. Hemen ardindan gelen Spiderman filmi cok iyiydi, yine “The Falcon and the Winter Soldier” ve Loki iyi islerdi bence. Hawkeye dizisini de sevdim. She-Hulk sacmaligindan sonra (Daredevil’i gormeye cok sevinmeme ragmen) iyice koptum artik. Uzun zamandir Marvel’da beni heyecanlandiran tek karakter Doctor Strange. Onun disinda bayadir film veya dizilerini takip etmiyorum, sadece Deadpool’da Wolverine gelecek diye duydum, haliyle ilgimi cekti onu bekliyorum. Yeni Avengers filmini de illa ki izlerim ama ciddi bir beklentim yok. Bence makine gibi uretme isine ara vermeli izleyicide tekrar heyecan birikmesini beklemeliler. Ondan sonra az ve oz islerle devam etseler daha mantikli olabilir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.