Russo Kardeşler MCU’nun en önemli bazı filmlerine imza atmış ikili bildiğiniz gibi. Bundan üç sene önce de Avengers: Endgame ile The Infinity Saga’yı noktalandıran filmi çekerek evrene şimdilik veda etmişlerdi.

Yakın zamanda Netflix’e gelen filmleri The Gray Man için NBC News ile konuşurken, Faz 4’ün önceki fazlara göre daha zayıf kaldığına yönelik eleştiriler hakkında birkaç kelam etmişler: “Mesele şu ki MCU’nun süreci boyunca inişler ve çıkışlar oldu. Tabii ki doğal olarak, en son çıkan şeye göre insanların hissettiği bir akış ya da geriye çekilme olacak. Ama bence günün sonunda hikâye anlatımına nasıl yaklaştıkları konusunda hâlâ çok tutkulular. Deneysel ilerliyorlar. Seyirciyi şaşırtmak ve heyecanlandırmak için yeni anlatım yolları arıyorlar. Hâlâ çok önemli bir yaratıcılık kodları ve takip ettikleri bir süreç var gibi görünüyor bu sebeple MCU’da mümkün olabilecekler hakkında hâlâ umut olduğunu düşünüyorum. Biz ona olan inancımızı kaybetmedik, orası kesin.”

Adamların tabii ki bu tür bir yanıt vereceği belli. “Evet ya, Endgame’den sonra gittikçe kötüleşti her şey” mi diyeceklerdi? Russo kardeşlerin bahsettiği farklı şeyler deneme ve yeni anlatım biçimleri araştırma olayına katılsam da bunların bize yansıyış şekli ne yazık ki ağzımızda çok da iyi bir tat bırakmadı. Bu konuda Halit’in de güzel bir yazısı oldu geçenlerde, ona da bakın mutlaka. Ben de kendi adıma mutsuzum evrenin gidişatı konusunda. Şu bir buçuk senede çıkan onlarca yapımdan iki ya da üç tanesi dışında hiçbirini ikinci kez izlemeye can atmıyorum ki bu çok kötü bir durum. Gelecek olan yapımlar da hiç heyecanlandırmıyor ne yalan söyleyeyim.

MCU sizin için nasıl bir konumda şu an? Son çıkan yapımlardan memnun kaldınız mı? Siz de bir kısım insan gibi Avengers: Endgame sonrasını takip etmeyen kesimden misiniz? Russolar evrene geri döner mi? Secret Wars filminin bu fazların kapanışı olması ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle eskiyi aratacak bir nitelik düşüşü uygulayarak paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.