Netflix, The Bear kalitesinde dizi yapamayacağını anlayınca gerçek bir restoran açmaya karar verdi.

DVD kiralama organizasyonu olarak kurulan Netflix, birkaç yıl önce, televizyonların kumandasında kendi butonu olacak kadar büyük bir yayın platformuna dönüştü. Yetti mi, yetmedi. Şimdi Netflix bir restoran açıyor ve yemekleri de platformda yayınlanan programlara konuk olan veya jüri olarak orada bulunan şefler yapıyor.

Yemekleri Programlardaki Şefler Yapıyor;

Netlix Bites adındaki restoran 30 Haziran’da açılacak ve şimdilik sadece birkaç haftalığına hizmet verecek. Bu konsept restoranda, Chef’s Table, Iron Chef, Drink Masters, Nadiya Bakes ve Nailed It! programlarında boy gösteren şefler yemek yapacak. Restoranda her akşam beş saatlik bir yemek servisi, hafta sonları da öğle vakti brunch servisi olacak. Los Angeles’da açılacak bu restoran için rezervasyonlar internet üzerinden yapılacak. Onu da merak ederseniz şuraya tıklayıp bir göz atabilirsiniz.

Böyle bir pop-up restoran açma fikri nasıl akıllarına geldi, bu fikir ilerde bir restoran zincirine dönüşür mü bilmiyoruz ama bundan beş yıl sonra; Netflix restoranları Michelin listelerine alınmasın kampanyaları görsek şimdiden söyleyelim şaşırmayız.

Müşteriye yaklaşımdan tutun da çalışanların çektiği çileye kadar, birbirine yakın bulduğumuz yeme-içme sektörü ve yayıncılık/sinema sektörünün bu şekilde; aynı kanalda buluşup vitrin işi yapması bize enteresan geliyor. Umarız işin sonu The Menu filmine benzemez.

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.