Kötülük evrilen bir şeydir değerli geekler, aynı şekilde Resident Evil da öyle. Daha çok Milla Jovovich’in oynadığı aksiyon filmlerinden ve en son, sekizincisi Village ismiyle çıkan oyun serisinden biliyoruz Resident Evil’ı. Netflix’te yayınlanacak olan yeni dizisinin teaser‘ı ise henüz taze çıktı. Hemen şuraya bırakabiliriz:

Teaser, 2022 ile 2036 olarak iki zaman dilimine ve New Raccoon City ile Londra olarak da iki şehre ayrılıyor. Lance Reddick’in oynadığı kötücül figür Albert Vesker ile ailesi, 2022’de New Raccoon City’e gelirken, Wesker’ın kızı Jade’i de 2036 Londrası’nda görüyoruz. Teaser neşeli bir şekilde başlıyor ve New Raccoon City’de eski dünyanın yaraları sarılmış gibi görünüyor. Peki, sizce çeşitli kötü kalpli bilim insanları, ölen canlılar üzerinde deneyler yapıp onları yaşama yeniden döndürmeyi deniyorlar mıdır hâla? Tabii ki evet, yoksa bizler ne izleriz?

Hem filmlerden hem de oyunlardan tanıdığımız Albert Vesker, teaser‘da bir canlının içine, ne olduğu belirsiz sıvılar enjekte ediyor ve masum canlı da haklı olarak bu duruma büyük bir öfkeyle isyan ediyor. Olayları karıştıran değişimin, bu küçük canlının haklı isyanı olduğunu düşünmek ne kadar çekici gelse de gözünün feri çıkmış, yüzündeki damarlar arşa ermiş ve nedense çizgi film karakterlerinin peşinde koşan domuzlar gibi ses çıkaran insanlar, bize daha farklı olasılıkları düşündürüyor. İşler tabii ki çığırından çıkıyor ve tüm Resident Evil hayranlarının favori post apokalipsiyle baş başa kalıyoruz.

2022 Raccoon City’si bu ölüler mahşerinin daha yeni yeni başladığı ve kaosun yayılmakta olduğu bir dünyayı bize anlatacak gibiyken bu dünyanın içinde daha aile temelli bir konu işlenecek gibi. 2036 Londrası ise halihazırda yok olmuş bir dünyada, sağ kalmaya çalışan bir insanın hikâyesini anlatacak gibi duruyor.

Bir buçuk dakika sürmeyen bu vahşet festivalinin sonunda ise dizinin 14 Temmuz‘da yayınlanacağını öğreniyoruz. Umbrella şirketinin bu dünyada ve bu zaman diliminde nasıl bir rol oynadığı, videonun bir noktasında gördüğümüz oyuncak ayı hologramının kötücül niyetlerini ve Albert Vesker adlı saygın kişinin tartışılır dünya görüşü ile aile yaşamına olan yaklaşımını ise eminim teaser‘ı biraz daha incelersek öğrenebileceğiz.

1996’daki çıkışından beri birçok tüketim alanına yayılan ve çok fazla insanın kalbinde özel bir yer edinen Resident Evil serisinin son filmi Welcome to Raccoon City geçen yıl çıkmıştı. Japonya’da Biohazard adıyla bilinen oyun serisi de 2017 yılından beridir müthiş bir ivme yakalamış durumda. Markanın bu dizi ile nasıl bir yönde ilerleyeceğini de hep birlikte göreceğiz. Siz neler düşünüyorsunuz?

Yazar

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.