Geeklik deyince her ne kadar tüm film, dizi ve oyunlar bu kavramın içine girse de Star Wars, Star Trek, Yüzüklerin Efendisi gibi bazı yapımların, kalbimizde özel bir yeri var. Kalbimizin en özel köşesini ayırdığımız bu yapımların yanına ise öyle herkesi almıyor, oldukça seçici davranıyoruz. Hatta bana göre son on yılda bu yapımların yanında adlarını anacağımız yapımların sayısını toplasak bir elin parmaklarını geçmez. Hepimizin konuşmaktan büyük bir keyif aldığı Rick and Morty de son yıllarda bu efsane yapımların arasında kendisine yer buldu. Bugün ise Rick and Morty’den yeni bir müjde ile geldim karşınıza. Dizinin beşinci sezon tarihi duyuruldu, hem de bir fragman ile birlikte!

Aslında şimdi böyle aşırı coştuk ama Rick and Morty’nin bizdeki bu bitmek tükenmek bilmeyen kredisi, ilk iki sezonun çok iyi olmasından kaynaklanıyor. Yoksa dizinin son iki sezonundaki iyi bölümlerin toplamı ne yazık ki bir tam sezonu doldurmuyor. Bütün bunların yanında bir de dizi, önlenemez popülerliği yüzünden dalga konusu da olmaya başlayınca artık eskisi kadar bahsedemez olduk Rick and Morty sevgimizden. Fakat yine de seviyoruz be! Hem de hâlâ ilk sezon gibi seviyoruz!

Dizimizin yeni sezonunun 20 Haziran’da geleceğini müjdeleyen fragman ise yine klasik bir Rick and Morty fragmanı. Aynı anda hem bir sürü şey anlıyoruz hem de hiçbir şey anlamıyoruz. İçerisinde Voltron göndermeleri, fetişist bir distopya gezegeni, su altının amfibi kralları, birbiriyle savaşan Rickler, uzay savaşları, böcekler, patlamalar… Kısacası Rick and Morty’in kendine has absürtlüğünün tüm örnekleri vardı fragmanda. Tabii, sezonun bölümleri hakkında şimdilik hiçbir fikrimiz yok. Çok iyi de olabilir çok kötü de. Fakat buna karar vermek için 20 Haziran’ı bekleyeceğiz ve o zamana kadar yeni sezon için heyecanlanacağız.

Rick and Morty’nin yeni sezonu için heyecanlı mısınız sevgili Geekler? Siz de son iki sezonun, ilk iki sezona göre biraz soluk olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlara gelin de Rick and Morty hasretimizi giderelim.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Ben Rick and Morty’nin ilk iki sezonuna hiçbir zaman o kadar yükselemedim. Benim için her zaman sezon başı bir-iki tane harikulade bölüm çıkaran keyifli bir dizi olarak kaldı. Dan Harmon da bunun farkına varmış olacak ki üçüncü ve dördüncü sezonlar dizinin hem en iyi, hem de en zayıf bölümlerine ev sahipliği yaptı. Bu sezonun da öyle olmasını umuyorum. Bir tane süpersonik bölüm için üç dört tane ortalama üstü bölüme razıyım ben.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.