Gerçekten hayatta yazması inanılmaz derecede zor olan bazı haberler var… Yani bu tarz haberleri yazarken inanın bilgisayarımın karşısına geçiyorum ve hangi kelimeleri bir araya getireyim de bu haberi yazayım diye düşünmekten saatlerce boş ekrana bakıyorum. Bu sefer hiç konuyu uzatmayacağım önce direkt haberi vereceğim daha sonra zaten inanıyorum ki konu hakkında parmaklarım, yorum yapma işini kendiliğinden yapacaklar. Sevgili dostlarım, Warner Bros. Wonder Woman 1984 filminin Oscar adaylığı için resmi olarak kampanyalara başladı.

Yani bu noktadan sonra size ne diyebilirim bilmiyorum. Hepimiz Wonder Woman 1984’ü izledik, gördük ve beğenmedik. Hatta kendimi, filmi seven birkaç kişiye karşı sorumlu hissettiğimden beğenmedik diyorum yoksa birçoğumuz filmden nefret ettik. Şu ana kadar DCEU’daki en beğenilmeyen filmlerden biri olan Wonder Woman 1984’ün IMDB puanı 5.5’e kadar geriledi. Sadece karşılaştırmanız için söylüyorum; Nicholas Cage’in oynadığı Ghost Rider 5.2, Ben Affleck’in oynadığı Daredevil 5.3 ve son olarak Chris Evans’ın oynadığı Fantastik Four 5.7 puanlarını aldı IMDB’de. Hani IMDB tabii ki tek başına bir ölçüt değil fakat aynı platformdaki dört farklı filmin puanlarını karşılaştırarak Wonder Woman 1984’ün neredeyse Ghost Rider kadar kötü bir film olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fakat Wonder Woman, diğer filmlerden tam olarak bu noktada ayrılıyor. Diğer filmler; hem içerisinde oynayan oyuncular, hem filmi yapanlar hem de yatırımcılar tarafından tamamen unutulmak istenirken Wonder Woman 1984’ün Oscar töreninde ödül alması için resmi olarak kampanya başlatıldı yahu! Hani öyle “En İyi Kostüm” ya da “En İyi Görsel Efekt” ödüllerinden bahsetmiyorum, “En İyi Film” ödülü de dâhil olmak üzere tüm kategorilerde aday gösterilmek için uğraş verecekler. Sanırım “2020’de o kadar film çıkmadı belki ödülü biz alırız” diye düşündüler. Yani ben artık bu noktada gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum.

Hani gerçekten benim Wonder Woman 1984’ü yapan ekipten beklediğim birkaç ay, pandemiyi de bahane ederek evden çıkmamaları, insan içine karışmamaları falan. Birkaç ay sonra da çıkıp bu film için özür dilemeleri, hatta bu filmin DCEU evreninden çıkartılması için kendilerinin bir imza kampanyası başlatmasını beklersiniz. Ama nerde o düşünce… O kadar düşünselerdi en başta böyle bir film olmazdı sanırım.

Ben yine kendimi tutamayıp filme olan kötü düşüncelerimin esiri oldum sanırım. Ama haksız mıyım siz söyleyin. Siz ne düşünüyorsunuz Wonder Woman 1984’ün Oscar için kampanya başlatması hakkında?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Yahu bence ghost rider iyiydi 😀 Bana göre eğer değerlendirme platformlarında ghost riderın üstünde kalırsa sırf teknolojik olarak üstünlük sağladı derim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.