Secret Invasion dizisi bu sene izleyeceğimiz ilk MCU dizisi ve dizi hakkında yapılan röportajlar sırasında konu MCU içindeki gizlilikten bahsetmeye gelince Nick Fury rolüyle dönen Samuel L. Jackson Marvel’ın güvenlik önlemlerinden ilginç anekdotlar paylaşmış.

Lafa film setlerinden görüntü almak için uçurulan korsan drone’lar ile başlıyor Jackson: “Bir tanesini düşürdüler. Ve başka bir tanesini uçuran kişiyi de takip edip buldular. Onu yakaladılar.” Bu anısından sonra başka bir taneden bahsetmiş oyuncu: “Bundan daha beter örnekler oldu. The Avengers filmini çekmeye hazırlandığımız zamanlarda bir kişi, üzerinde benim olduğuna dair damga bulunan senaryonun kopyasını alıp internet satışına koymuştu. Kanada’da çekim yapıyorduk ve Marvel Kanada’ya geldi. Yapım ofisinde çıktısı alınmıştı. Kimin yaptığını buldular; adam işten ayrıldı, ülkeyi terk etti. Senaryoyu satın almak için sahte bir buluşma ayarladılar, adam görüşmeye gelmedi. Tam bir çılgınlıktı!

İnternette de bu habere gelen görüşlerde değinilen nokta hoşuma gitti: Nereden nereye! O zamanlar inanılmaz bir heyecan vardı içimizde. En ufak bir şey sızsa bile kan kokusu almış köpek balığı gibi üşüşürdük. Hele Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame zamanları işler acayip çığırından çıkmıştı. Endgame’den sahneler sızmıştı filan. İşin komik tarafı ise artık kimsenin pek de umurunda değil sızıntılar. Ben -ki nefret ederim spoiler almaktan- geçen The Marvels için after credits sahneleri sızdı mesela hiç çekinmeden açıp baktım.

Keza MCU için güvenlik önlemlerinin artık pek de sıkı olmadığını senaryosu aylar önce sızan Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Eternals, Ant-Man and the Wasp: Quantumania gibi filmlerden görüyoruz. İlk bölümü fena olmayan Secret Invasion ise evrenin en güncel yapımı şu sıralar ve ben internette o WandaVision zamanlarındaki heyecanın yarısını görmüyorum mesela. O zamanlar bile daha hâlâ Endgame sonrası da olsa biraz umudumuz vardı geleceğe dair.

Siz spoiler olayları konusunda ne hissediyorsunuz? Secret Invasion izlediniz mi izleyecek misiniz? Alınan güvenlik önlemleri abartı mı yoksa yerinde mi? Bize düşüncelerinizi aktarırken eski zamanları özletmeyi unutmayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.