Gündemden birazcık uzak, hafif tebessüm ettirecek bir şeyler anlatmaya geldik bu yazıda. Her zaman tartışma yaratacak şeyler konuşmaktan gerim gerim gerilmedik mi sahiden de? Hadi gelin bu sefer de şeker, koskoca oyuncuların bile özgüven konusunda bazı tatlı problemleri olmasına dair bir şeyler konuşalım, ne dersiniz? Ama merak etmeyin, geek aleminden çok uzaklara olta fırlatmıyoruz; aksine tam da merkezindeyken, gerginlikten uzaklaşma seansımıza balıklama atlıyoruz. Konumuz Cox, gönüllerimizin kör şahı Matt Murdock’ı Charlie Cox.

Charlie Cox’un kör rolünden bir türlü kurtulamadığı için Han Solo rolüne seçilemediğini anlattığımızdan beri, bu adam için birtakım “ah canıım, kıyamam” tarzında beyanlarımız çok oldu nedense. Diğer aktör ve aktrislerin aksine Cox bir şey dediğinde hemen magazin dünyasına düşen bomba misali eciş bücüş haberlerle önümüze sürülmüyor üstelik. Boş haberleri çok gelmediği ve sık sık sözlerini işitmediğimiz için, ne dese sahiden de bir yerden vuruyor bizi son zamanlarda.

E öyle ya, Matt Murdock’u oynamaktan koca Star Wars külliyatındaki mühim bir solo filminin fırsatını kaçırmasının ardından, bir de adamcağız kendine hiç mi hiç güvenmiyormuş vakti zamanında. Bir süper kahramanı canlandırmak için çok yaşlı olduğunu düşünen Cox, fikirlerini Collider’a aynen şöyle aktarmış:

net3

“Yirmili yaşlardayken Londra’da bir aktördüm ve Los Angeles’a gidip bir şeyler yapmaya çabalamak istiyordum. İş arayan bazı yakın arkadaşlarımın çoğu da, sonunda süper kahraman oluvermişti. Andrew Garfield, Tom Hiddleston, Henry Cavill ve daha birçok süper kahraman olmuş isimlerle de ahbaptım. 30’uma geldiğimde “Eh, o gemi artık limandan kalktı ve bu şans bir daha da elime geçmez.” diye düşünüyordum. Ama sonrasında, bir süper kahraman karakteri için beni düşündüklerini öğrenmek, benim için büyük bir sürpriz oldu açıkçası.”

Collider ile röportajının devamında, Defenders ve Daredevil dizisi üzerine sohbet eden Cox’un şu sözleri biraz tebessüm ettirdi şahsen. Karşımıza, hakkında kötü ve narsizm dolu şeyler çıkmadığından mıdır bilemiyoruz ama sahiden de bu adam pamuk şeker gibi niyeti olan ve oyunculuk kariyerini de bu çizgide ilerleten biri değil mi sizce de? Gözlerini odaklayamadığı için Han Solo rolünü kaçıran adamın, bir de “ben de kendimi yaşlı sanardım, meğersem süper kahraman olabiliyormuşuz bu yaşta da” minvalinde sözler söylemesiyle insan bir sarılmak istemiyor değil doğrusu.

Eh be Cox abi, senin o tatlı niyetin yeter yahu. Ne de güzel Matt Murdock olmuşsun hem de! Adamlar gelmiş bilmemkaç yaşına, hiç altından kalkamayacakları rollere soyunuyorlar. Sen gönlünü ferah tut, vallahi bak. Dik dur eğilme, bu geekler seninle!

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.