Silver Sable bir zamanlar Sony’nin kendi SPUMC evreni içinde yapmak istediği film projelerinden biriydi.

İlk başta Black Cat ile team-up türünde olması beklenen Silver & Black filmi iki karaktere de solo maceralar verecek şekilde revize edilmişti ama o zamandan beridir de projelere dair pek bir şey duyamadık. Bugün ise filmin senaryosunda parmağı bulunan yazarlardan birinin yorumuyla son duruma dair daha iyi bir fikrimiz oluştu.

Silver Sable filminin ilk hali olan Silver & Black için yazılan senaryoda Lindsey Anderson Beer da emek etmişti. Şu sıralar ilk yönetmenlik denemesi ile meşgul olan senarist, geçmişteki bu tecrübesi ile ilgili soru sorulduğunda şunları demiş: “Sony’nin üzerine düşündüğü bir şeydi ve şimdi, bildiğim kadarıyla proje ilerlemiyor. O zamanlar projeden ayrılıp başka bir projeye geçmem gerekmişti. Projede bulunuş şeklim de –insanlar yazarları işe alır ve buna ‘haftalık’ deriz- onlara yardımcı olma minvalindeydi. Ama evet, pek emin değilim.” Yani anlaşılan o ki tam da tahmin edildiği gibi üç senedir yaprak kımıldamıyor bu tarafta.

Silver Sable ile Black Cat bir araya gelip Tombstone, Scorpion, Chameleon gibi Spider-Man kötüleri ile karşı karşıya geleceklerdi. Hatta filmin sonunda da ikilimiz Jackpot ve Spider-Woman gibi kadın kahramanları bir araya getirerek kendi ekiplerini kuracaklardı. Bence bu proje iki karakterin team-up olayından uzaklaşıp da “Solo filmler çekelim.” yoluna girmesiyle beraber daha doğamadan öldü. Halbuki her ne kadar bu SPUMC filmlerine karşı olsam da, duyduğumda biraz da olsa merakımı çelen bir bu vardı. Silver Sable ne zaman gerçekten beyaz perdeye gelir bilinmez ama inşallah Black Cat’i MCU tarafında görürüz çok geç olmadan.

Silver Sable kendi filmine sahip olabilecek kadar dolu bir karakter mi? Black Cat kim tarafından canlandırılsın? Kadınlardan oluşan ekipte sizce başka hangi Spider-Man evreni karakterleri olabilir? Düşüncelerinizi yazıp, iptal etmeden bize yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.