Sonic filmini hatırlıyor musunuz? Hani şu, hilkat garibesi bir Sonic modellemesi ile karşımıza çıkan, daha sonra internet âleminin büyük tepkisi sayesinde baştan aşağı yeniden yapılan filmden bahsediyorum. Tamam, değişiklikler sayesinde bir başyapıta dönüşmedi film ama işte en azından büyük bir faciadan, vasat bir film seviyesine kadar yükseldi. Hatırladıysanız şimdi, asıl haberime geliyorum. Sonic’in ikinci filmine Idris Elba da katıldı, hem de Knuckles olarak!

Sonic karakteriyle kimimiz çizgi filmler, kimimiz ise oyunlar sayesinde tanıştı. Fakat nereden tanışırsak tanışalım, bu hız tutkunu mavi kirpiyi görür görmez hepimiz çok sevdik. İlk olarak 1991 yılında bize tanıtılan Sonic, çıktığı günden itibaren tıpkı altın halkaları çaldığı gibi bizim de kalbimizi çaldı. Açıkçası sanırım tam olarak bu yüzden, ilk filmin değiştirilmeden önceki Sonic’i gördüğümüzde hepimiz çılgına döndük ve çocukluklarımızı kurtarmak için tepkimizi gösterdik. Neyse ki yapım şirketi bu çığlığımıza sessiz kalmadı da o canavar tipli yaratığı, Sonic olarak izlemedik.

Idris Elba’nın dün gece Instagram hesabından duyurduğu haberimiz ise, ünlü oyuncumuzun ikinci filmde Knuckles’ı seslendireceği oldu. Tam adı Ekidne Knuckles olan ve dikenli elleriyle öne çıkan kahramanımız, kararlı halleri ve ciddi mizacıyla Sonic ile beraber büyük bir tezat oluşturuyorlar. Ayrıca Knuckles’ın, orijin hikâyesinde Chaos Emeralds’ı kontrol eden Master Emeralds’ın koruyucusu olduğunu bildiğimizden, ikinci filmde Dr. Robotnik’in dolayısıyla da Sonic’in, bu zümrütlerin peşinde olacağı bir hikâye izleyebiliriz.

Sonic’in devam filminde Idris Elba’nın olacağını söyledik fakat kadronun geri kalanından bahsetmedik. Jeff Fowler’ın yönetmen koltuğuna oturmak için geri döndüğü devam filminde James Marsden, Ben Schwartz, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Adam Pally, Shemar Moore ve Jim Carrey de rolleriyle bir kez daha bizim karşımızda olacak. Özellikle ilk filmin en güzel yanlarından biri olan Robotnik rolüyle Jim Carrey’i bir kez daha izleyecek olmamız çok mutlu etti beni. Jim Carrey’nin deli rollerini özlemişim ya.

Ne diyorsunuz sevgili geekler, Sonic’in devam filmi için? Sizce Knuckles’ı seslendirmek için Idris Elba iyi bir tercih mi? İlk filmi izlediniz mi? İkinci filmi merak ediyor musunuz? Bunların hepsini konuşmak için yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.