Ubisoft içerisinde The Divison 1 ve 2 oyunlarını geliştiren ekip Massive Entertainment imzası taşıyan oyun sinematik bir fragman ile duyuruldu.

Star Wars Outlaws dün akşam düzenlenen Xbox Showcase sunumunun birkaç önemli anından biri oldu. Bir süredir yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştığını bildiğimiz Ubisoft sonunda bize o oyunu gösterdi. “Macera başlıyor!” hissini çok güzel bir şekilde veren fragman dışında oyuna dair sunulan tanıtım yazısı da ne beklememiz gerektiği hakkında ipucu veriyor.

Oyunda Kay Vess adında bir kanun kaçağını yöneteceğiz. İmparatorluk İsyancıları tamamen ortadan kaldırmaya çalışırken o sırada iyice coşan suçluların dünyasında bulunacağımız oyunda Kay yanında Nix adındaki Droid karakteri de alarak galaksinin gördüğü en büyük soygunlardan birini yapmaya çalışacak. Tabii bu sırada amacımıza ilerlemek için suç çeteleri ile çatışmalara girecek, çalıp çırpacak ve galaksinin en çok arananları arasına adımızı yazdıracağız. Halihazırda açık dünya olacağını bildiğimiz oyundan ilk oynanış videosu da bu akşam Ubisoft Forward sunumunda olacak.

Valla ben bu oyundan hiç böyle bir tarz beklemiyordum. Yine The Division serisi gibi co-op online odaklı bir şeyler yapıyorlardır diye içimde pek de umut yoktu açıkçası. Star Wars Outlaws hala online elementlere sahip çıkabilir ki bu beni üzer cidden ama mevcut durumda daha  tek kişilik bir hikayeye odaklı gibi geldi. Star Wars: 1313 iptal edildiğinden beridir aynı evrende geçen böyle TPS türünde aksiyon macera oyunlarına dört elle sarılıyorum.

Star Wars Jedi Fallen Order hiç fena değildi, devam oyunu Star Wars Jedi: Survivor teknik problemleri sebebiyle sıkıntı yaşamasa ona da ilk günden girecektim. Bu arada Uncharted serisinin yapımında en önemli rolü oynayan insan Amy Henning önderliğinde de bambaşka bir Star Wars oyununun daha geliştirildiğini hatırlatayım. Hatta geçenlerde Star Wars: 1313 yapımında da görev almış biri o ekibe geçti.

Fragman sizde de bana benzer hisler uyandırdı mı? Ufak köpeklere benzeyen uzaylı dostumuz çok tatlı durmuyor mu? Sizce Ubisoft bu evrende bile bize kule açtıracak mı? Baş karakterin Jedi olmaması bir yandan da iyi olmamış mı? Star Wars Outlaws için beklentilerinizi -yapımcısı Ubisoft olduğundan- temkinli şekilde bize yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.