The Batman filminde sürpriz şekilde ufak bir sahnede gördüğümüz Joker bildiğiniz gibi Eternals filminden hatırlayabileceğiniz Barry Keoghan tarafından canlandırıldı.

Aktörün yeni Batman filminde tekrar dönüp dönmeyeceği merak konusuyken ortaya çıkan yeni bir bilgi bizleri şaşırttı. Meğer Barry Keoghan, yönetmen Matt Revees’e aslında Riddler karakteri için kendi çektiği deneme kaydını yollamış.

Barry Keoghan GQ dergisine olayı şöyle anlatmış: “Kendim yaptım. Kubrickvari olmasını istedim: Simetrik, sırt kısmında X, kare şeklindeki kapı kirişi, her şeyin kare biçiminde oluşu. Havalı tarzın karşıya geçmesini istedim. Havalı ve çekici. Sadece kendi fikrimi bildiriş şeklimdi.” Rol için yapımcı ile görüştüğünde ise kendisine Riddler’ın oyuncu seçiminin çoktan yapıldığı söylenmiş. Bundan dört ay sonra ise Barry Keoghan’ı menajeri arayıp şöyle demiş: “The Batman filminde Joker’i canlandırman isteniyor ama kimseye söyleyemezsin.” Devam filminde bulunup bulunmayacağı hakkında bir fikri olmayan oyuncu şöyle bitiriyor: Telefonum çaldığı an oradayım.

The Batman pek beğendiğim bir film olmadı. Gereksiz uzun süresi, fazla sünen Batman & Catwoman sahneleri ve genel itibariyle daha çizgi roman tadında, olağanüstü bir dünya yerine Christopher Nolan yolundan giden gerçekçi olma çabası temel problemlerimdi diyebiliriz. Joker sahnesi ise oldukça vasat geldi, birçok insana geldiği gibi. Bence bu filmde hiç gözükmese daha iyi olurdu çünkü şu an insanların zihnindeki imajı pek olumlu sayılmaz.

Tabii bir diğer mesele de Joaquin Phoenix, öbür tarafta rolle beraber karakter için verilen ikinci oyuncu Oscar ödülünü kazanmışken Barry Keoghan’ın ister istemez içinde bulunacağı kıyas durumu. Umuyorum ki karakteri The Batman – Part II filminde de maksimum iki sahnede filan görürüz de asıl ön plana çıkışı en erken üçüncü filmde olur. Böylece karakteri özlememiz için de biraz fırsat olur önümüzdeki yılın Joker devam filminden sonra.

Barry Keoghan sizi şaşırttı mı bu role olan hevesiyle? Riddler başka biri tarafından canlandırılsın ister miydiniz? The Batman devam filminden beklentileriniz nelerdir? Kendi çabalarınızla yorumlar kısmını doldurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.