Uzun yıllardır Boba Fett karakterini canlandıran Temuera Morrison, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir fuarda önce The Mandalorian dizisinin yeni sezonunda neden olmadığı hakkında konuştu, sonrasında da Din Djarin’in Book of Boba Fett’teki yeri hakkındaki memnuniyetsizliğinden bahsetti.

The Mandalorian dizisinin üçüncü sezonunda olacaktım güya ama kimse beni geri aramadı. Yeni Zelanda’da telefon araması bekliyordum, bekliyordum ve pes etmek istiyordum.” şeklinde, ben de dâhil birçok insanın pek de beğenmediği The Mandalorian üçüncü sezondaki yokluğuna dair bilgi veren oyuncu ayrıca The Book of Boba Fett dizisinde asıl başrol Boba Fett’i adeta gölgede bırakan The Mandalorian crossover’ı hakkında da şöyle diyor: “Yani şu Mandalorian denen adam benim kitabımdan birkaç bölüm çaldı. Onun yeni siyah ölümcül bir silahla ortaya çıkışını izlemek acı vericiydi. Ve bir de benim The Book of Boba Fett dizimde nasıl bir durumda olduğu var ki herkesi yok etti. Eminim ki ah… Bu adam dizimi mahvediyor. Ama bir şey diyemezdim. Yazar değilim, dolayısıyla buna katlanmam gerekiyor galiba.

Bu da artık benim dizim babalık!

Her ne kadar The Book of Boba Fett hakkındaki belki de tek iyi şey o Mandalorian ve Grogu’yu içeren bölümler olsa da; sonrasında bu crossover çok pahalıya mal oldu bence. İkinci sezonun duygusal finali hemen etkisini yitirdi, üçüncü sezonda çok önemli bir yere sahip olabilecek konu iki bölümde harcandı, Din Djarin için elde –anlamadığım bir şekilde- başka malzeme kalmadı. Bunların ötesinde The Book of Boba Fett dizisi de başroldeki karakteri iyice değersizleştirdi o bölümlerle. Düşünsenize: Bir karakter için yapılmış olan diziyi izliyorsunuz ve zaten vasat, üstüne bir de gidip çok sevdiğiniz başka bir karakter de o diziye gelip tüm ilgiyi üzerine çekiyor asıl başrolle iyice dalga geçer gibi. İşin bir başka ironik tarafı ise Boba Fett’in kendi dizisinden ziyade The Mandalorian ikinci sezonda daha iyi bir portre çizmesi ve aynı şeyin de The Mandalorian’ın kendi üçüncü sezonundan çok daha sağlam bir şekilde Boba Fett dizisinde olması. Her ne kadar Ahsoka dizisinin iyi olacağını düşünsem de son üç live-action Star Wars dizisi sezonunda sadece Andor tatmin etti ne yazık ki. Özellikle o kadar heyecanla beklemenin sonucunda The Mandalorian üçüncü sezonu hayal kırıklığı desem bile yeridir. Bo-Katan her zaman harika, o ayrı mesele.

Temuera Morrison tarafından yapılan açıklamalara katılıyor musunuz? Yeni gelecek dizilerden en çok hangisini bekliyorsunuz? Sizce Mandalorian’ın The Book of Boba Fett’e gelmesi hata mıydı? Sadece günü kurtaracak düşünceler yerine mantıklı fikirlerinizle aşağıya bekleniyorsunuz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.