The Flash filmi haziran ayında vizyona girmesinden iki ay önce nisanda düzenlenen Cinemacon etkinliğinde görsel efektleri henüz tamamlanmamış haliyle katılımcılara izletilmişti. İyi tepkiler alan filmin bu versiyonunda asıl sinemada izlediğimiz versiyonundan farklı bir son bulunuyordu ve şimdi bunun detaylarını paylaşan io9 sitesi yazarlarından birisi bizi aydınlattı.

Gördüğüm son, beni mutlu ve umutlu bırakan, çok daha basit ve akıllıcaydı. Sahnenin başlangıcında her şey aynı. Barry mahkemeden çıkıyor, telefonda Bruce ile konuşuyor, bir araba kenara yanaşıyor ve bir ayağın arabadan çıktığını görüyoruz. Tam bu anda Barry ‘Bu da kim lan?’ diyor ve birden credits akmaya başlıyor. Batman’in kim olduğunu görmüyoruz. Sadece Barry’nin gördükleri dışında bir Batman olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda hem geleceğe dair açık kapı bırakıyor hem de +13 sınırı olan bir filmdeki tek kullanımlık f-bombasının harika bir örneği.

Ben filmin mevcut sonunu da sevdim açıkçası, George Clooney de en az yeni bir Batman kadar absürttü. Hem Ezra Miller Flash’ını cidden başka bir evrende bıraktı hem de bir daha yeni DCU içinde bu karakter olarak bulunması ihtimalini iyice zayıflattı. The Flash filmi sizin de bildiğiniz gibi bir sürü badire atlattı ve mevcut durumda da Warner Bros. tarihinin en zarara uğratan filmlerinde üst sıralarda. Her ne kadar Ezra Miller sebebiyle bu duruma oldukça mutlu olsam da, The Flash filmini beğenen nadir insanlardan biri olarak, acaba başrol farklı olsaydı da bu kadar olumsuz tepki görür müydü diye düşünmeden edemiyorum. Artık olan oldu ve umuyorum ki role çok daha yakışan bir oyuncuyla göreceğiz ileriki zamanlarda kızıl koşucumuzu.

Siz Cinemacon sonunu mu daha çok sevdiniz yoksa filmin resmi sonunu mu? Filmler hakkında bu tür ekstra bilgileri öğrenmek hoşunuza gidiyor mu? Sizce DCU içinde Flash karakterini görmek için ne kadar bekleyeceğiz? Kafanızdakileri yazarken en uygun alternatifi seçmeye çalışın kelimeler arasından.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. Ezra Miller ı flash olarak beğendim ancak film gerçekten senaryo olarak çok zayıf. Sonuda bir film sonundan çok eski bir dc universe film bantlarını montajlayan bir çalışanın mesaisi gibi 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.