Birkaç yıl önce, Tom Holland’lı ikinci Spider-Man filmi çıkmadan ve Venom daha ortalıklarda yokken duyurulan, sonrasında bir süre haber alamadığımız, en sonunda da geçtiğimiz yıl A Most Violent Year ve Triple Frontier gibi çok ses getirmemiş filmlerde imzası bulunan J. C. Chandor ile yönetmenlik için anlaşıldığı açıklanan Kraven the Hunter filminin başrolü belirlendi. Avengers: Age of Ultron‘da izleyip, çok da erken vedalaştığımız Quicksilver’ı canlandırmış olan Aaron Taylor Johnson‘u, bir başka Marvel kökenli karakteri canlandırırken izleyeceğiz.

Kraven the Hunter karakterinin hikâyesi için sizleri, Yağmur’un yazdığı ve pek sevgili Can Türkdoğan’ın seslendirdiği yukarıdaki yönlendirebilirim. Yoldaki filmde ise karakter, Rus kökenli; güç, hız, çeviklik, dayanıklılık ve refleksleri yönünden süper-insan kabiliyetlerine sahip olarak tanımlanıyor. Temelde bir kelle avcısı olan Kraven the Hunter, Spider-Man’i yenerek dünyadaki en iyi avcı olduğunu kanıtlamaya çalışacak.

Aynı oyuncunun Marvel’a bağlı iki farklı rolü üstlenmesinin ilk örneği Aaron Taylor-Johnson değil; Humans‘ta görücüye çıkan Gemma Chan‘ın ilk fragmanı taze gelen Eternals‘ta da boy göstermesi, buna yakın zamandan bir örnek. Ancak işte, iki sebepten ötürü bu tercih daha konuşulabilir bir hâl alıyor sanki. Birincisi, Chris Hemsworth’ün de aralarında bulunduğu, MCU bünyesinde olmasa dahi Marvel karakterlerinden uyarlanan iki farklı rolde izlediğimiz kimselerin bu rolleri genelde, bir büyük bir küçük olmuştu.

İkincisi ise bu, yakın zamanda Quicksilver’ı büyük ekranda canlandıran oyuncularla ilgili gördüğümüz ikinci değişiklik. Marvel’ın dördüncü fazını başlatan WandaVision dizisinde, X-Man filmlerinde Quicksilver’ı canlandıran Evan Peters‘ı; Wanda’nın aslında öyle gözükmemesi gereken kardeşi Pietro olarak izlemiş ve üzerine onlarca çoklu, paralel, geniş evren teorileri falan kurmuştuk. Sonu hüsran ve dürüst konuşmak gerekirse biraz da komikli oldu ama olsun. İnsanın, “Yahu, siz bu çocukları farklı yapımlarda Quicksilver karakterine yazdığınız hikâyeler sebebiyle harcadığınızı mı düşünüyorsunuz acaba?” diye sorası geliyor.

Morbius ve Venom ile aynı evrende geçecek olan Kraven the Hunter filminin, 13 Ocak 2023‘te seyirciyle buluşması planlanıyor. Siz bu oyuncu seçimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de hazır fırsatı gelmişken Kraven the Hunter filmiyle ilgili fikirlerinizi de beklerim.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Yorum

  1. Kraven rolü için en iyi aktör Manu Bennet olurdu. Spartaküs dizisini izleyen yada Arrowda Manuyu deathstroke olarak gören bilen kişilerde Manu Bennetin en iyi aday olacağını söyler. Bunun yanında fiziksel olarak daha kravena benzeyen oyunculuğunu ne kadar iyi olduğunu bilmesemde Joe Manganiello güzel olurdu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.