İlk sezona oranla daha da farklı hikayelere tanıklık edeceğimiz animasyon işi bundan yaklaşık bir ay sonra, 22 Aralık’ta bizlerle olacak.

What If…? ilk sezonuyla ortalama bir tepki almıştı denebilir. En büyük eleştiri hikayelerin birbirine bağlanması ve bölümlerin yeteri kadar “çılgın” olmamasıydı. 2. sezon için yayınlanan fragman bu eleştirilerin dinlenildiği yönünde ibareler gösteriyor mu derseniz pek sanmıyorum. Yine de eğlenceli olacağını düşündüğüm senaryolar var. Mesela Captain Carter’ın bir kez daha bu sefer Captain America: The Winter Soldier benzeri bir hikayeyle dönmesi mutlu etti beni, ya da 1602 yılında toplanacak Avengers ekibi ilginç olabilir ki Captain America’yı hem kılıç hem de kalkanla görmek buna işaret. Seri için yaratılmış orijinal bir Amerikan yerlisini işleyecek bölüm merakımı cezbetmese de Happy Hogan’ın Noel’i kurtaracağı bölüme oranla daha iyi bir seyirlik olacaktır tahminimce.

What If…? ayrıca bu sezonla da sona ermeyecek belli ki çünkü yönetmen Bryan Andrews şöyle konuşmuş: “Şimdi daha fazla film ve çekip alabileceğimiz şey var yani küçük anlara sıkışmak zorunda değiliz. Daha da açılabiliriz ve işler biraz daha çılgınlaşabilir. İkinci sezonda vitesi arttırıyoruz ve üçüncü sezonda iyice gaza basıyoruz. İkinci sezonda, daha önce kullanma fırsatı bulamadığımız farklı karakterler var ve onların geri dönen bazı favori karakterlerle nasıl bir arada olacağını göreceğiz. Birçok havalı şey var ve insanların görmesi için sabırsızlanıyorum.” Görmek demişken, ilk sezonda eleştirilen unsurlardan bir diğeri olan animasyon tarzı benim hoşuma gidiyor açıkçası, onu korumalarına sevindim. Ayrıca hatırlamayan varsa diye ilk sezonda olması planlanıp da sonradan bu sezona kaydırılan Iron Man ve Gamora bölümünü de anımsatayım, fragmanda kesitini görmüşsünüzdür.

What If…? ilk sezonuyla sizi memnun etmiş miydi? Bu sezona dair fragmanda en çok neyi beğendiniz? MCU’ya The Multiverse Saga ile katılan karakterlerden hangilerini görmek istersiniz? Kafanızın içindekileri bize bir çizgi film oluşturarak izletin.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.