Tenet, diğer bütün filmler için kendini feda ederek Covid-19 salgını sırasında sinemalara çıktığından beri herkes pür dikkat bu filmi takip ediyor. Film yapımcıları, prodüktörler, yönetmenler, oyuncular herkesin gözü Tenet’in üzerinde. Çünkü aslında film sadece Christopher Nolan ve Warner Bros.’u değil tüm sinema sektörünü yakından ilgilendiriyor. Tenet’in, her gişe raporundan sonra insanlar “Tenet’e o kadar adam gittiyse bize bu kadar gelir, onu o kadar izledilerse bu filmi bu kadar izlerler” diye üçün beşin hesabını yapıyorlar ve bu hesaplarına göre ya filmlerini izleyici ile buluşturuyorlar ya da ileri bir tarihe erteliyorlar. Ve ne yazık ki ikinci plan daha ağır basıyor. Bugün, ne yazık ki bir erteleme haberi daha vermeye geldim size. Ama haberi aslında haber yapan bunun bir zincirleme erteleme haberi olması. Daha fazla ağzımda lafı dolaştırmıyorum ve baklayı çıkarıyorum Warner Bros. Wonder Woman 1984 filmini erteledi!

Deadline’ın birkaç gün önce yaptığı habere göre, Warner Bros. Tenet filminden aldığı gişe sonuçlarına bakarak Wonder Woman’ın ertelenmesine karar verdi. Daha önce yazdığımız pandemi döneminde sinemanın durumu yazısında her ne kadar filmin yapımcıları gişe sonuçlarını beğendiklerini söyleseler de filmin asıl durumunu, Amerika’da gösterime girmesinin belli edeceğinin altını çizmiştik. Hem filmin diğer ülkelerde o kadar da iyi yorum almamasından hem de salgın önlemlerinin devam etmesinden dolayı Tenet, Amerika’da ilk hafta sonu 20 milyon Dolar gelir elde ederek yapımcılarını bir hayli üzdü diyebiliriz. Zira Christopher Nolan’ın bir önceki filmi Dunkirk’ün, Amerika’daki ilk hafta sonu gişesi 50 milyon Dolar gibi güzel bir rakamdı. Bu kadar güvendikleri bir film, bir önceki filmlerinin yarısından daha az gişe getirince Warner Bros. şapkasını önüne koydu ve düşünmeye başladı.

İşte bu düşüncelerinin sonunda Warner Bros. önündeki bir sonraki büyük film projesi Wonder Woman 1984’ü bu karmaşanın ortasına çıkarmayıp, Aralık ayında izleyicilerle buluşmasını planlıyor. Tam tarih konusunda henüz tam olarak kesin bir şey olmasa da Variety’e göre 25 Aralık tarihinde çıkması öngörülüyor. Peki, bu ne anlama geliyor?

Açıkçası Wonder Woman filminin 25 Aralık tarihine ertelenmesi, birkaç gün önce ilk fragmanıyla ağzımızın suyunu akıtan Dune filminin de erteleneceği anlamına geliyor. Zira Wonder Woman’ın şimdiki vizyon tarihi, Dune filminden tam bir ay sonra. Warner Bros.’un bu iki büyük filmi gişede birbirine çakıştırması hiç mantıklı gözükmüyor. Bu yüzden şimdiden yabancı haber sitelerinde “Dune 2021” sesleri yükselmeye başladı. Yani anlayacağınız garibanın yüzü gülmemeye devam ediyor.

Açıkçası bu dönemde sinema salonlarında film izlemeye oldukça çekinen biri olarak size sormak istiyorum Tenet’i sinemada izlediniz mi? Wonder Woman çıksa sinemada izler misiniz? Yoksa ertelemelerin bizim için de iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.