Michelle Rodriguez, Variety’ye verdiği bir röportajda Charlize Theron ve kendisinin fragmanda da yer verilen dövüş sahnesinin yönetmen olmadan çekildiğini söyledi.

Vizyona girmesine yaklaşık bir ay kala Fast and Furious 10 filmi, yapım süreci ayrıntılarıyla gündeme gelmeye başladı.

Fast and Furious 10 filmi fragmanı

Fast and Furious serisinin birçok filminin ayrılmaz parçası olan yönetmen Justin Lin, altıncı filmden sonra ayrıldığı seriye, dokuzuncu filmle birlikte geri dönmüştü. Bu geri dönüşle birlikte serinin on birinci filmde tamamlanacağı hatta son iki filmin, aynı senaryonun iki parçaya bölünmüş hâli olacağı açıklanmıştı. Gelin görün ki işler Justin Lin tarafından pek planlandığı gibi gitmedi. Dokuzuncu filmi çeken Lin, onuncu filmin yapım aşamasında bazı kreatif anlaşmazlıklar yüzünden seriden ayrıldı. Bir ay boyunca yönetmensiz kalan filmin başına; Transporter, Incredible Hulk ve Now You See Me filmlerinin yönetmeni Louis Leterrier getirildi. Çekimler sırasında yönetmen koltuğunun bir ay boş kalması hadisesi tam da Michelle Rodriguez ve Charlize Theron arasındaki dövüş sahnesine denk gelmiş ve ikili bu sahneyi yönetmen denetimi olmadan çekmiş.

Michelle Rodriguez

Rodriguez röportajında Fast and Furious 10 filminde yer alan Michelle Rodriguez ve Charlize Theron arasındaki dövüş sahnesinden şöyle bahsediyor:

Size şunu söyleyebilir miyim, şaka yapmıyorum; Charlize tam bir canavar. Filmdeki dövüş sahnemizi yönetmen olmadan çektik. Abi sanki; anlatmaya gerek yok, sahnenin hakkını verdik ve hallettik gitti. Oradaydık ve yönetmene ihtiyacımız yoktu. ‘Yapalım gitsin’, dedik.

Rodriguez, Theron’la çıkardıkları işten memnun görünüyor ve tabii ki bu, yönetmene ihtiyacımız yok derken bir tartışmanın ateşini körüklemiyor. Sadece iyi bir iş çıkarmalarının keyfini sürüyorlar. Konuşmanın devamında da Charlize Theron ve Louis Leterrier’den övgüyle bahsediyor:

Louis gelene kadar lokomotifi çalışır durumda tuttuk. Ve Charlize tam bir profesyonel, yırtık biri ve üst düzey bir iş ahlakına sahip.

Charlize Theron

İkisi arasında epik bir dövüş koreografisi izleyeceğimiz belli. Rodriguez zaten bu seri sağ olsun, yılların aksiyon oyuncusu. Hatta Holga karakterine can verdiği Dungeons & Dragons: Honor Amoung Thieves filmi yeni vizyona girdi. Charlize Theron için de her şeyi bir kenara bıraksak bile bir John Wick benzeri olan Atomic Blonde filminde gösterdiği dövüş performansı yeter de artar.

Michelle Rodriguez – Charlize Theron dövüş sahnesi

Araba kovalamacaları fazlasıyla gerçekliğe boyut atlatsa da -çünkü uzaya bile çıktılar artık- dövüş sahneleriyle Fast and Furious serisi şimdiye kadar hep ilgi çekici oldu. Olayların nereye gideceğini, sonraki film için nerede duracağını bilmiyoruz. Bunları öğrenmek ve Paul Walker’ı flashback sahneleriyle tekrar görmek için filmin 19 Mayıs’ta vizyona girmesini bekliyoruz.

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.