Superman: Legacy ile David Corenswet Superman, Rachel Brosnahan ise Lois Lane rollerini üstlenecekler.

DC’de James Gunn ve Peter Safran’ın sinematik evrenin başına geçişini takip edecek şekilde bir süredir hiçbir kaba sığmayan sular, sonunda duruluyor gibi gözüküyor. The Flash filmi evrenin geleceğiyle ilgili neredeyse hiçbir şey söylemedi fakat en azından kendi içinde ekranlarda, çeşitli farklı tür ve biçimlerde neden birden fazla Batman, Joker, Superman izlediğimizin bir açıklamasını yapmaya çalıştı; kaderi hâlâ muğlak pek çok oyuncu ve hâliyle karakter olsa da gün itibariyle de artık marka yüzü diye koyabileceğimiz, yanında Lois Lane’i ile gelen yeni Superman’imizi biliyoruz.

Yeni Superman David Corenswet

David Corenswet, Superman Legacy ile Superman rolünü canlandıracak. 2025’te vizyona girmesi planlanan Superman Legacy DCU evrenini başlatan film olacak ve daha genç bir Superman’in hikâyesini anlatacak. Nitekim Henry Cavill ile yollarının ayrılma sebebini de James Gunn bu şekilde açıklamıştı; bir orijin hikâyesi anlatmayacaklar ama Superman’in güçleri ve Kripton mirası ile Clark Kent ismiyle yer aldığı insan hayatı arasındaki dengeyi bulmaya çalışacağı, hikâyesi ilerledikçe de dünyadaki tüm kötülükler içerisinde bir umut, doğruluk ve iyilik simgesi hâline gelecek olan daha genç bir Superman’in yaşamına odaklanacaklar.

Rol için David CorenswetTom Brittney ve Nicolas Hoult üçlüsünün finallere kaldığını bir süredir biliyorduk, üçlünün arasından onaylanan Corenswet oldu. We Own This City haricinde David Corenswet’i izlemedim dolayısıyla oyunculuğu için pek bir şey söyleyemem fakat çene hatlarından kemikli suratına kadar görünüş itibariyle pek kimsenin itiraz edemeyeceği ve bayağı da tahmin edilebilir bir Superman seçimi tabii, Cavill de aman aman rol parçalamıyordu zaten.

Yeni Lois Lane Rachel Brosnahan

Yeni Lois Lane’imiz Rachel Brosnahan’a ise Amy Adams’a veda etmeye üzüldüğüm kadar sevindim. Diğer iki isim, Emma Macke ve Phoebe Dynevor da iyi seçimler olabilirdi fakat Mrs. Maisel’ın yeri biraz başka. Bununla beraber Jimmy Olsen ve Lex Luthor da filmde yer alacaklar, Luthor içinse Superman adaylarından Nicolas Hoult ve Alexander & Bill Skarsgård kardeşlerden birinin düşünüldüğü de söyleniyor. Yakın zamanda öğreniriz.

2023’ün sonunda DCEU’yu kapatacak olan DCU için Legacy’den sonra sırada Lanterns, Brave and Bold, The Authority, Swamp Thing, Paradise Lost, Woman of Tomorrow gibi birçok dizi ve film var. Bir yandan DC Elseworlds ile farklı Batman ve Joker filmleri de devam edecek tabii. Ne dersiniz, beğendiniz mi yeni Superman ve Lois Lane’i? DCU daha iyi yerlere doğru gidecek mi?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.