10. 14 Adımda X-MEN: APOCALYPSE Fragmanında Kim Kimdir, Ne Nedir?

x-men-apocalypse-pic-1

X-Men: Apocalypse, ilginçtir, 2016’da üzerimize yağacak süper kahraman filmleri arasından belki en az heyecan uyandıranı; ama aynı zamanda da hayal kırıklığına uğratma ihtimali en düşük olanı. Kimse filmden dünyasını değiştirmesini beklemiyor. Ama Bryan Singer ve X-Men isimlerinin yan yana gelmesinin açtığı belli bir kredi var. Sağlam oyunculuklarını bildiğimiz isimler de buna eklenince, biz bu civarlarda Apocalypse’in First Class ve Days of Future Past ile yüksek giden çizgiden inmeyeceğinden emin gibiyiz.

 

9. 14 Maddede BATMAN v. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE Fragmanının Fark Etmediğiniz Detaylarıyla Çözümlemesi!

batman-v-superman-dawn-of-justice-bat-signal

Buna yazarımız garip bir şekilde it gibi uzun giriş yaptığı için önizleme yazısı koymuyoruz. Güzel çözümleme ama yani, okuyun kesin. 

 

8. MARVEL CINEMATIC UNIVERSE’in En İyi 10 Kötü Adamı!

08 Red Skull

Evet, Age of Ultron vizyona girdiğine göre, artık bu listeyi de açık edebiliriz. Baştan bir konuda anlaşalım; Marvel çizgi romanlarda da kötü adamlar konusunda rakibi DC’ye kıyasla hep bır tık geride kalmıştır. Sinemada ise bu konuda iyice yumruk yer vaziyetteydiler; zira sahip oldukları nadir gerçekten ilgi çekici ve etkileyici kötü adamların çoğu hakları başka firmalarda olan kişilerdi. Magneto, Mystique, Apocalypse, Galactus ve Dr. Doom gibileri Fox’ta, Dr. Octopus, Green Goblin, Venom gibileri Sony’de.

 

7. Veda Edeceğimiz CNBC-E Sayesinde Tanıştığımız, Bizi Daha İyi İnsanlar Yapan 10 Dizi

04 Six Feet Under

CNBC-e sayesinde tanıştığımız, bizi daha iyi insan yapan 10 diziyi sıraladık. Listeye The Simpsons gibi başka kanallarda hayatımıza girip, sonradan CNBC-e ile sükseleyen dizileri, Nickoledeon çizgi filmlerini ve artık dizi siteleri popülerken CNBC-e’ye gelen Game of Thrones, Arrow gibi işleri almadık. Bu 10 dizi,CNBC-e olmasa çok da haberimizin olmayacağı işlerdi. CNBC-e sağ olsun, bizi geldiler ve can evimizden vurdular. Şöyleler. Buyurun.

 

6. MARVEL CINEMATIC UNIVERSE’e Yeni Gelecek Spider-Man’in PETER PARKER Olmaması Gerektiğinin 7 Kanıtı

4551432-milesmoralestheultimatespiderman

Lakin ortada şöyle bir problem var; bunu hepimiz hissediyoruz. Spider-Man MCU’ya girdiğinde, kendisine yine bir reboot çakılacak. Andrew Garfield ile yolların ayrılacağı kesin gibi. Bu da hepimizde biraz tükenmişlik hissi yaratıyor. Çünkü bu böylelikle Spider-Man’in son on sene içerisindeki ikinci reboot’u, üçüncü inkarnasyonu olacak. Bizim bu “eeh” hissine bir çözümümüz var ama. Bizce, MCU’daki Spider-Man, Peter Parker olmamalı. Bizce, MCU, Spidey olarak Miles Morales‘i tercih etmeli.

 

5. Charlie Hebdo Saldırısı Ve “Peki Şu Olurken Neredeydin?” Adlı Vicdan Tuzağı Üzerine

10358131_509237969218772_86894925948313633_n

Bir insanın söylediği şeyleri ve icra ettiği sanatı, başka insanların “kutsal” kabul ettiği değerler üzerinden kısıtlaması gerektiğini savunursanız, duracak bir yeriniz yok. O saatten sonra durmanız için bir sebep yok yani. Bir noktadan sonra olayın “35 milyon kişinin tuttuğu Galatasaray’a laf edemezsiniz” seviyesinden, “albümü 300 bin satan Ozan Doğulu’ya ağzı çemçüpe benziyor diyemezsiniz” seviyesine düşmemesi için önünüzde hiçbir sebep yok. İfade özgürlüğünün istisnası olmaz.

 

4. Muhteşem CIVIL WAR Fragmanının Sakladığı 18 Detay, İpucu ve Gizem

Civil War Fragman  19

2016’nın şarıl şarıl üzerimize geek filmleri yağdıracak bir sene olacağını zaten daha önce söylemiştik. Diğer filmlere ayıp olmasın ama, bu muhteşem seneyi aslında iki film, bahar ayında domine etmeye başlayacak. Bir tanesi, Batman v. Superman. Onun fragmanını aylar önce görmüştük zaten. Diğeri ise ancak bugün teşrif edebildi. İyi ki etti. Dişlerimiz zangır zangır, tüylerimiz diken diken, gözlerimiz fecir fecir.

 

3. 27 Maddede O Kilit Sorunun Cevabı: MARVEL Filmlerini Hangi Sırayla İzlemeli?

marvel-cinematic-universe

Şu aşağıda okuyacağınız 27 maddelik liste, filmleri, ABC dizilerini, Netflix dizilerini ve kısa filmleri konu alıyor. Genel olarak kronolojik sıraladık; sadece Daredevil ve Jessica Jones’da biraz şahsi çıkarımlar yapma fırsatımız oldu. Onlar topyekün yayınlandığı için, bir yerlere on üç bölümlük hikaye sıkıştırmamız gerekiyordu. Bir de, 40’lar dönemi MCU’sunu ayrı bir yere alıp, öyle değerlendirdik. Elimizde de şöyle bir sıralama oldu. Buyurun!

 

2. Wolverine, Ankara’da ‘Kürtlere’ Karşı?? [wtf]

wolverine_kurds

Wolverine Origins okuyorduk, gedikli Marvel yazarı Daniel Way‘in kaleminden, 4 yıla yakın devam etmiş kapsamlı bir hikayedir… Wolverine‘in Daken diye hayırsız bir oğlu var, Hulk‘un hayırsız oğlu Skaar ve Wolverine‘in hayırsız baba figürü Romulus ile bir noktada yolları kesişiyor, hem de Ankara‘da! Wolverine, Romulus‘un peşinde. Tam Romulus‘u kıstırdım sanırken, çat bir roket geliyor, Wolverine bir bakıyor ki KÜRTLER!

 

1. Türk Basını Ya İngilizce Bilmiyor, Ya Matematik… Her Türlü Cahillikleri Diz Boyu, O Kesin!

google_trends_04

Gözlem, gözlemciyi değiştirir derler. Sürekli takipte olan ve trend analizleri çıkartan bir makinenin başında olmanın çok tuhaf ve insanı değiştiren bir yanı var. Konunuz dondurma ise, dondurma tüketimini analiz edip, “Bu sene çilekli patlar” diyebiliyorsunuz. Öte yandan konunuz cinayet, tecavüz, katliam, ırkçılık, terör, soykırım ise, önünüze düşen sayısal analizler içinizi sıkıştırabiliyor.

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.