7 – Aya Brea (Parasite Eve)

gerçek aya
gerçek aya

Listede muhtemelen benden başka hiç kimsenin ilgisini çekmemiş olan güzel ama talihsiz bir hatun irisidir kendisi. Yine benim dışımda pek az kişinin beğenme gafletinde bulunduğu Parasite Eve oyunun ikinci halkasıyla birlikte nihai evrimini tamamlamıştır. Kadın bedeni bileşenleri açısında tam bir “rüya takımı” arz etmektedir. Kısa sarı saçları, mavi gözleri, fiziğini burnumuza sokan hafif salaş giyimiyle; kendisinin mutantlara candan savaş açmış bir MIST ajanı olduğunu düşünebilmeniz pek de mümkün değildir. Muhtemelen Jill Valentine’e rakip olarak önümüze atılmış fakat bütün fiziki artılarına rağmen beklenen rağbeti göremeyip, oyun dünyasının bit pazarı kreasyonundan giyinen genç delikanlıların kollarında derman bulmuştur. Zaten bu handikap bir daha yaşanmamış ve Aya’nın akıl almaz MIST kariyeri ikinci oyun ile birlikte noktalanmıştır. Yazık!

girls_04_imagine
oyuncunun gördüğü aya…

 

6 – Cate Archer (No One Lives Forever)

cate_archer_01
gerçek cate archer

No One Lives Forever’ın en cavcaklı tabirle kodu mu oturtan hatunu Cate, çekiciliğini aşırı fetiş giyim kuşamına mı yoksa oyunda Cate ile birlikte neredeyse dağı taşı bile seslendirerek oyundaki dublaj kontejyanının amelelik kısmını abartan Jen Taylor’a mı borçlu orası tartışmalı! Gerçek olan şu ki Cate, her manada, oyunu satın alma gafletinde bulunmuş ölümlü ergenlerin hipnotize etmek için yerleştirilmiş “dış mihrakların” hete hötösü değildir de nedir a dostlar? Serinin zirve noktası olan ikinci oyunla birlikte işler iyiden iyiye çığırından çıkmıştır. Neyse ki aklıselim oyun severlerin bir kısmı iyiden iyiye ter kokan bu ihtiras tramvayından erken inme başarısını göstermiş ve seriden ilelebet yakayı silkmeyi başarmışlardır! Eh! Zirvede bırakmanın dayanılmaz cazibesi!

girls_05_imagine
oyuncunun gördüğü, ne verdilerse anti-alias etmişler!

 

5 – Regina [Ya da Dino Rejina] (Dino Crisis)

girls_06_regina
gerçek regina

Malumunuz 1999 yılı artık dinozor lafını duyduğumuzda en yakın klozete koşturup ağız dolusu kustuğumuz karanlık yıllardı. Bu tokluğa rağmen Dino Crisis serisine tahammül ettiyse sebebi muhtemelen Regina –ya da Regina’nın tercih ettiği ilginç giyim kreasyonu olabilir.

Tamam “zombi peşinde koşan”, “mutant avlayan”, “kaplanlara tokat atma dalaletinde bulunan” ultra çekici hatun konseptine alıştık alışmasına da, T-Rex’leri kevgire çeviren Regina’nın giyim kuşamındaki absürtlüğe nasıl bir kulp takalım? Rej, hiç kuşkusuz oyun dünyasında girilen, en paçoz “ergen avlama” hadiselerinden biri olarak kendine has bir yer edinmiştir! Peki bu ucuz hokkabazlık tuttu mu? Elbette tuttu! Henüz İrlanda’nın harita üzerindeki yerinden bile habersiz cahil dimağlarımıza, kızıl ve seksi kadın kavramını sokmuş olması bile başarısının en önemli kanıtı değil mi? Tasarım fakiri deri fetiş elbiseyi, yazıya daha fazla malzeme etmek istemiyorum!

dino_crisis_Regina
oyuncunun gördüğü… yine aslına yakın sayılır.
1 2 3 4

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.