Soru: Dövüş kareografileri nasıl?

marvel-the-defenders-trailer-breakdown-analysis-hallway-fight-elektra

( sordu)

Cevap: İşte beklediğim soru! Neredeyse Daredevil kalitesinde, üstelik Iron Fist’teki rezil çoğu sahneyi unutturan türden dövüş sekansları vardı, ben çok memnunum. Danny’ye de dizide daha sıcak yaklaşabilmemin en önemli ayağı bu unsur oldu. Dövüşler diziyi taşıyan en önemli nokta. Fragmanlardaki tadından da öte! Hatta bu kadar hızlı ilerlemesindeki en önemli şey. Dövüşler şahane işte, anladınız.

 

Soru: MCU ile bağlantıları ne ölçüde?

MCU

( sordu)

Cevap: Marvel’ın sinema ayağı uzay diye kıvranıp dururken Netflix ayağı da sokak seviyesinde kaoslarla cebelleşiyor. Bu konuda çok da olumlu bir yanıt veremiyorum, çünkü büyük ölçüde bir bağlantı pek yok maalesef. Ha ama ilerisi için Defenders’ın hikayesi bir etki yaratır mı MCU’da, orası heyecanlı bir merak konusu. Çünkü bağlasalar olur, ama pek de bağlamazlar gibi.

 

Soru: Konu ne kadar klişe?

defenders-netflix

( sordu)

Cevap: Kime göre neye göre diye ben de karşı soru yöneltmek istiyorum aslında, yersiz mi olur ki? Her yapımda olduğu gibi mutlaka klişe detaylar var, yalan söyleyemem. Ama bu klişeleri nasıl bize yedirdikleri ve döndürüp ters köşe yaptıkları konusunda başarılı olduklarını da inkar etmeyeceğim. Çünkü öyle. “E bu da ama yani” diye klişenin gelişini gördüğüm an tam bir kriz geliyor sanıyorum ki, dizi ışık hızıyla onu size yutturup olaya odaklanmaya devam ettiriyor.

 

Soru: Dizinin inandırıcılık problemi var mı?

31f1863ebf36f568-e1490379806830

( sordu)

Cevap: Var, hem de yığınla. Hatalar ve boşluklar yok değil yani. Kadının elindeki eldiven bir saniye önce varken, bir saniye sonra yok oluyor ve hop bir saniye sonra tekrar yerine geliyor. Bir nevi anne içgüdüsüyle, sanki yüreğinde hissetmiş gibi bir anda kankasının yardımına Hızır gibi yetişen karakterlerimiz de var mesela. “Canım abim canım ablam, oraya nasıl geldin?” diye durup bizim dışımızda soran, merak eden yok. “Vur, döv, kır, parçala; daha ölmedim” kıvamında soru işaretleri de yaratıyor ayrıyetten. Hele sondaki büyük mesele için, gelecek dizilerin sezonlarında nasıl bir inandırıcılık tohumu ekecekler merakla bekliyorum.

 

Soru: Diziyi beğenme sebebimiz karakterlerin bir araya gelmesi miydi?

defenders-cosplay

( sordu)

Cevap: Evet. Bu kadar net hem de. Soru, cevabını kendiliğinden veriyor zaten. Hayranlar olarak, birbirine referansta bulunan yapımlar bizi hep coştururdu, böylesine bir birliktelik yaşanınca insan ister istemez fazla heyecanlanıyor.

 

Soru: Neden Defenders izleyelim ki?

Charlie-Cox-Mike-Colter-Krysten-Ritter-Finn-Jones-The-Defenders

( ve  sordular)

Cevap: Diğer Netflix-Marvel ortaklığındaki dizilerden en az bir tanesini izlediyseniz, Daredevil’i genel anlamda beğendiyseniz, Iron Fist’in yarattığı hayal kırıklığını unutmak istiyorsanız, dört dizinin de tırmandıkları merdivenin sonundaki yeri merak ediyorsanız ve de en önemlisi; Infinity War gibi bizi bir sürü kahramanın bir araya gelişine heyecanlandıran tarzda birliktelikler sizi coşturuyorsa: Defenders izleyin. Söyleyeceklerim bu kadardı hakim bey.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.