Haberler süper! Üstün PC ırkının bayraktarı Valve ve teknolojiden anlayan adam elitlerinin markası HTC, güçlerini birleştirmiş, Oculus Rift‘e çok sağlam rakip ile ortaya çıktılar.

htc-vive-vr

Bugün yapılan basın toplantısında tanıtılan cihazın ismi Vive. Yıl bitmeden piyasaya sunulacak, geliştirici versiyonları ise sonbaharda dağıtıma başlayacakmış. Gelecek sene bu dönemlerde Steam üzerinde Vive ile entegre oyunlar görmeye başlarız.

Cihaz kafa ve üst vücut hareketlerinizi derecenin 10’da 1’i hassasiyetinde takip ediyor. Vive’ın yanında bir de Steam VR Base geliyormuş, bu da 5x5metre bir alanda kalkıp gezinmenizi sağlayacak, yani yerde VR Base, kafada Vive varken özellikle ‘walking simulator’ ve ‘adventure’ oyunlarında yepyeni tatlar yakalayabiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=eTITJSSRUso

Bu arada bir detayı hatırlatalım, Oculus Rift projesi ilk ortaya çıktığından beri Hz. Gaben projenin en sıkı takipçi ve destekçilerinden biriydi. Occulus Rift geçen yıl Facebook tarafından satın alınınca Gaben’ın boş durmayacağını tahmin ediyorduk, hemen oturmuş, HTC ile yenisini çıkartmış bile… Ah Gaben ah…

r3g5b

2 Yorum

  1. Gaben Yeni Projeler oluşturmak’tan sıkılmıyor.Yada paraya doymuyor diyelim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.