Bölüm III

Çocuğun aklı fikri yaramaz işler peşinde koşmaktı. Adam ise bugüne kadar bir çok işe yaramıştı. Buna rağmen gittikçe yararsız olduğunu düşünüp, zararın neresinden dönerse kar olacağını kestiremiyordu. Çocuk ise hoplayıp zıplamaktan yorulduğu için öğlenleri muhakkak kestiriyordu.

adamveçocuk

Sevgi” dedi adam, sevimli bir şekilde, “Sevgi kurtaracak dünyayı”. Çocuk ise adamın böylesi bir konuya kel alaka geçişini hiç beklemiyordu. “Bilseydim üzerime tören elbiselerimi giyerdim” dedi haylaz çocuk. Adamın kafası çok karışmıştı. “Anlamadım” dedi, “Ne töreni, ne elbisesi?”. Çocuk bıyık altından gülmeye çalıştı ancak henüz tıraş bile olamadığından beceremedi. Buna rağmen şeytansı gülüşü ile yapıştırdı cevabı: “Böylesi bir konuya o kadar alakasız ve mutlu geçtin ki, geçit töreni düzenleyeceğini bilseydim, üzerime tören elbisemi giyerdim”. Adam bu sefer anladı. Ancak çocuğun küstahlığına dayanamayarak oradan uzaklaşma girişiminde bulundu.

Adam, “Yılın Girişimcisi” ödülünü aldı. Çocuğun yaptığı espriye de kimse gülmedi.

Author

Amaç; yazmaktır. Amaç; dünyayı değiştireceğine dair bir iki kadeh tokuşturmaktır. Amaç; amacını eninde sonunda aşacaktır. Sırf yazabildiğim için; yazarım. Böyle bir becerim olduğundan değil…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.