Ve o beklediğimiz an geldi! Westworld 3. sezonuyla kapımıza dayandı. Yeni yayınlanan fragmanla birlikte de hem biraz hasret giderdik hem de biraz daha heyecanlandık.
Hey gidi Dolores, kim bilebilirdi işlerin bu noktaya geleceğini? Ne güzel kendi dünyanızdaki hayata devam ediyordunuz. Biraz klişe aksiyon yaşadıktan sonra mesainizi bitirip sonraki gün yeniden başlıyordunuz. Ama şimdi kendi kaderini kendin çiziyorsun. Hatta sadece kendi kaderini çizmekle kalmıyor bir de dünyanın kaderini kendi ellerinde tutuyorsun.

Yeni yayınlanan fragmandan anlaşılan o ki Dolores gittikçe örgütleniyor ve bizim dünyamıza girerek her şeyin sonunu getirmeyi planlıyor. “Oyunun sonuna hoş geldiniz” diyen Dolores, sevdiğimiz oyuncu Aaron Paul‘un canlandırdığı Caleb karakterini ekibine ekliyor. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla Caleb, bu sezonun önemli karakterlerinden biri olacak. Charlotte’un fragmanda söylediğine göre bu sezon “Beşimiz koca dünyaya karşı” tablosu izleyeceğiz. Zorlu bir mücadele olacağa benziyor ama o da ne? Maeve çıkageliyor ve Dolores’i öldürmek üzere görevlendiriliyor. Görünen o ki Dolores’in iki düşmanla aynı anda savaşması gerekecek ama bizimkinin gözü pek. Korkusuzca adım adım ilerliyor ve “herkesi öldürmeye” geliyor. The Man in Black‘in deyimiyle de “dünyayı kurtarmaya”.

Fragmanda Sweet Child of Mine şarkısının piyano versiyonu eşliğinde silahlar konuşuyor, her şey patlıyor ve “bizim dünyamız”ın sonu geliyor gibi görünüyor. Ancak bu dünyanın bizim dünyamız olup olmadığı da internet camiasında tartışılan bir konu. Bir taraf bu dünyanın da başka bir simülasyon olduğunu ve gerçek insanlıktan çok az kişinin kaldığını söylüyor, diğer taraf bu dünyanın bizim gerçek dünyamız olduğunu söylüyor. Açıkçası bu dünya da bir simülasyon çıkar mı bilemem ama yeni sezonla ilgili karışık duygular içerisindeyim. Çok mu seveceğim yoksa gazı kaçmış gazoz tadı mı alacağım emin değilim. Westworld‘ün ilk sezonu benim için her zaman en iyi sezon olarak kalacakmış gibi hissediyorum. Sanırım beni heyecanlandıran şey “robotların dünyayı istilası” temasından çok, Westworld‘ün kendi dünyasında olup bitenlerdi. Bir de Anthony Hopkins izlemek tabii.

Bakalım yeni sezon bizlere neler sunacak? Dünyamızın sonu mu gelecek yoksa insanlar yine kontrolü ele mi alacak? Yeni sezon 15 Mart tarihinde HBO’da yayınlanmaya başlayacak. Ne dersiniz, sonumuz geldi mi?

Author

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.