20. Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Korku Oyunu

Fatal Frame 2

Korkuyor musunuz? Korkmalısınız. Bizce bu listeyi okurken arkaya ürkütücü bir melodi açın. Tercihen şöyle kulak tırmalayan, kalbi yerinden çıkaran, insanı huzursuz eden bir melodi olsun. Kulaklığı takın ve video oyunu tarihinde, ana amacı oyuncuyu korkutmak ve sadece korkutmak olan şu 10 oyunu tekrar hatırlayın. Işıklar kapalı mı? Konstantrasyonunuz tam mı?

 

19. Gelmiş Geçmiş En İyi 25 Yabancı Dizi Jenerik Müziği

Emma Friends

Dizi müzikleri, bizim muhabbetlerimizde olmazsa olmazlardan. Hele ki bir bilgisayar başında yapılan, bir kişinin YouTube başında olduğu muhabbetlerdense eğer onlar; illa ki eskinin jenerik müzikleri arkaya açılırlar. Kaçışı yoktur. Çünkü bazı diziler vardır ki introlarını hızla geçersiniz izlerken. Ama bazılarında eliniz gitmez geçmeye. Hatta çoğu zaman kendinizi eşlik ederken, mırıldanırken bulursunuz. Bize göre iyi bir jenerik müziği sadece dizinin kısa, müzikal bir temsilini yapmakla kalmaz; zaman içerisinde duyunca heyecanlandığınız, sizi diziye davet eden bir melodiye de dönüşür. İşte bunu en fazla başarabilen 25 tanesini bulalım dedik.

 

18. Allah Bu How I Met Your Mother’ın Belasını Versin

vlcsnap-2014-01-28-15h47m15s233

Eğer azılı bir How I Met Your Mother hayranıysanız, muhtemelen 9. sezon, 16. bölümü de izlemiş, sevmişsinizdir. O zaman belki yazdıklarım, yazacaklarım size fazla gelebilir. O durumda Kıvanç’ın yazısını okumanız, hem sizin, hem de benim akıl sağlığım için en iyisi olacaktır. Zira ben de az önce 9-16’yı seyrettim, ama benim içimden övgüler düzmek değil, sayıp sövmek geliyor. Artık dayanamıyorum.

 

17. İnce Belli Çay Bardağına İdeal Viski Bardağı Diyenlere 8 Öneri

viski-bardak-karton

Görmüşsünüzdür, bugün internetlerimizde viski meraklılarına özel iteleme iş yapan Cardinal Spirits sayfasının, bildiğimiz ince belli, 2 liralık Paşabahçe bardağını 25.00$’dan itelemesi mevzu oldu. Bir de yanına “After years of research in Scotland with the best Scotch distillers in the world, he found this glass to best express the nose and taste of a fine whiskey.” yazmışlar. He ya kardeş, helal olsun.

Bu girişimciliğinden ötürü Cardinal Spirits’i tebrik ediyor ve aşağıdaki alternatifler de bizden gelsin diyoruz! Türkiye’nin her yanından bardak takımlarını sizin için özelleştirdik!

 

16. Anahtarı Minörden Majöre Alınınca Disney Film Müziğine Dönen Şarkılar

the-godfather

Malumunuz, rock-pop tarihinde pek çok ünlü ve depresif şarkı minör tonlarda yazılmıştır. Bunların majore taşınarak çok farklı bir şekile dönüşebileceği  de az çok bilinen bir şey. Ne var ki çok az insan bu ton değişiminin nasıl radikal sonuçlara sebep olacağını tecrübe etmiş vaziyette. Artık siz de o elit gruba katılabilirsiniz!

Bu kısa listemde geçtiğimiz günlerde karşıma çıkan ve beni dehşete düşüren 5 büyük majör ton krizini size sunuyorum.

1 2 3 4 5
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. PS2 listeniz sayesinde, 2015’te almayı hedeflediğim PS4’ün aşkıyla yanıp tutuşurken rafa kaldırdığım PS2’yi geri indirdim ve hunharca hasret giderdim. Bu yazılarınız bir harika dostum!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.