15. Acilen Filmi Çekilmesi Gereken 7 Süper Kahraman Ve Öneri Oyuncular

Captain Marvel - Emily Blunt

Süper kahraman filmleri, çağımızın en büyük trendi. Artık bunu tartışmanın bir lüzumu yok. Normalde film yapımcılarının suratına bakmayacağı kahramanlar büyük ekrana doğru koşar adım ilerliyorlar (örnek: Ant-Man), bazı stüdyolar da ellerindeki tüm karakterlerin suyunu çıkarıp, küçük Avengers’lar yaratma amacındalar (örnek: Sinister Six). Yani anlayacağınız, kimin elinde süper güç sahibi, kostüm giyen bir karakter varsa, ekrana taşımak için büyük bir yarışa giriyor.

Bu yarış, eninde sonunda şu aşağıdaki 7 süper kahramanın da beyaz ekrana taşınmasına sebep olacak, biliyoruz. Fakat bizce bu taşıma işleminin olabildiğince çabuk olması gerekiyor. Bizce bu aşağıdaki 7 süper kahramanın hemen şimdi filmi çekilmesi gerekiyor, hem finanssal olarak, hem de kreatif bir açıdan baktığımızda. Sadece bu önerilerle kısıtlı kalmayalım, bir de üzerine oyuncu önerilerimizi de yapalım dedik. Her zamanki gibi listenin sonunda beğenmediğiniz kahraman-oyuncu eşleştirmelerini söyleyip, kendi önerilerinizi de ekleyebilirsiniz. Buyurun efendim!

 

14. Boyutlar Ötesinden Gelen Sesiyle Muhteşem Enstrüman: Yaybahar

yaybahar_01

Görkem Şen’in yarattığı Yaybahar, Stargate filtresinden geçirilmiş hüzünlü bir Old Ones şarkısının bütün tınılarını tek başına verebilen, dijital bir oynamaya yapılmamasına rağmen çıkarttığı sese inanamayacağınız bir enstrüman.

Hemen dinleyin, şaşırın, bizim tavsiyemiz, sabırsızsanız ikinci dakikadan sonrasına atlayın ama bu sesi dinleyin.

 

13. Yeni Sezonda Gala Yapacak Dikkat Çekici 10 Dizi

agent carter 1946

NBC, CBS, ABC, FOX, CW gibi karasal yayın yapan kanalların neredeyse hepsi yeni dönem dizilerini açıkladılar. Sizler için, en azından pilot bölümleri sipariş edilen bütün dizilere göz gezdirdik. Kadrolarına, arkalarındaki yaratıcı zihinlere, vaat ettikleri hikayelere baktık. Dedik ki, Geekyaparlara sağlam bir yeni sezon kılavuzu hazırlayalım. Henüz HBO, AMC, Showtime, FX gibi kablolu yayın kanalları yeni dizilerini açıklamadılar, zaten onlar konvansiyonel sezon strüktürünü takip etmediklerinden, öyle bir beklentimiz de yok. Peki ya diğerleri? Biz, açıklanan tüm yeni diziler arasında, şu aşağıdaki 10 diziyi göz atmaya değer buluyoruz. Başarılı olurlar mı, iki bölümde iptal edilirler mi bilmiyoruz, ama bizce en azından bir “Dur bakalım neymiş bu ya?” denmeyi hak ediyorlar.

 

12. Paramount Pictures’ın 2016 ve Sonrası Planları

Transformers 5

Başlığa bakıp “ne alaka” diyecekseniz söyleyelim, şu sıralar devam etmekte olan CinEurope organizasyonunda Paramount Pictures resmen devam filmi duyurusu yağdırdı. Öyle böyle değil üstelik; hem devam filmi gelmesini beklediğiniz seriler, hem de yıllar önce unuttuğunuz sürprizler var listede. Tek tek her birini inceleyelim mi, ne dersiniz?

 

11. DC’nin Fütursuzca Marvel’dan Kopyaladığı 8 Karakter

Captain America - Guardian

Dün Marvel’ın DC’den kopyaladığı karakterleri yazarken, bir sonraki gün aynı şeyi DC’nin de yaptığını söyleyeceğiz ve yine 8 madde de listeleyeceğiz demiştik. Sözümüzün arkasındayız ve karşınızdayız, işte DC’nin Marvel’dan fütürsuzca kopyaladığı 8 karakter aşağıda. Yalnız bir şeyin altını ne kadar çizsek az gelir gibi hissediyoruz. Bu listeyi yaparken, hem çizgi roman wikilerini, hem de kendi fiziksel ve zihinsel arşivlerimizi bir hayli karıştırdık. Derine indikçe, bunu nasıl söylesek, DC’nin Marvel’dan apardıklarından çok daha fazla Marvel’ın DC’den apardıkları olduğunu gördük. Öyle gözüküyor ki bir gün Marvel’ın DC’den kopyaladığı karakterler listesine devam yapmamız gerekecek. Zira Moon Knight, Sentry, Wolverine gibi daha tonla örnek var.

Fakat bugünlük, meseleyi dağıtmayalım. Buyurun DC’nin Marvel’dan fütürusuzca kopyaladığı 8 karakter!

1 2 3 4 5
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. PS2 listeniz sayesinde, 2015’te almayı hedeflediğim PS4’ün aşkıyla yanıp tutuşurken rafa kaldırdığım PS2’yi geri indirdim ve hunharca hasret giderdim. Bu yazılarınız bir harika dostum!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.