Müzik, acının da, mutluluğun da dışavurumudur. Bir şeyi çok sevdiğimizde de şarkısını yaparız, bir şey bizi paramparça ettiğinde de. Her tür müzik, her alt janr, küçük yan tür; her türlü hissiyat için kullanılabilir, doğrudur. Ama seneler içerisinde fark ettik ki; bazen kelimelerle bir problemi olabiliyor insanın. Ne bir şey söyleyesi geliyor, ne de bir şey söyleyenleri dinleyesi. Sadece zihnine merhem istiyor, biraz daha iyi hissedebilmek için; biraz daha ayaklanabilmek için.

İşte o zamanlarda, fark ettik ki, klasik müzikten başkası çare olmuyor. O yüzden, Geekyapar olarak, sessizliğin en büyük erdem olduğu şu günde, sizi 8 klasik müzik şarkısıyla baş başa bırakalım istedik. Kulaklıklarınızı takın. Gözlerinizi kapatın. Söz veriyoruz, yitmek üzere gibi gözüken gücünüz dolacak, yenilenecek bunun sonunda. Buyurun efendim.

 

Johannes Brahms – Senfoni Nr. 3 Fa Majör Op. 90 (1884)

 

Franz Liszt – Macar Rapsodisi Nr. 2 Do-Diyez Minör S.244/2 (1851)

 

Wolfgang Amadeus Mozart – Re Minör Requiem K.626 (1791)

 

Ludwig van Beethoven – Do-Diyez Minör “Ayışığı Sonatı” (1801)

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.