Yeni bir müzik servisi açacaksanız, duyurusunu işte böyle yapacaksınız arkadaş! Tabii bu kadar efsanevi, müzik tarihine damga vurmuş / vurması beklenen, gönlümüzde böylesine yer etmiş şunca adamı toplamak için biraz BBC gücüne sahip olmanız gerekir, evet ama herhalde bu denli efektif bir duyuru daha yapabilmeniz de pek mümkün olmaz. Yani inanın, normal haberlerde yazının kendisi biraz kelime açısından dolgun olsun diye uğraşırız; isteriz ki kısa, alelade bir şey görmeyin. Ama burada sanıyoruz sadece gözüken ünlüleri yazsak küçük bir roman uzunluğuna ulaşmamız işten bile olmayacak!

Beach Boys’un muazzam God Only Knows’unu vakti zamanında Big Love’ı izlemiş olanlar da bilirler. İşte o harika şarkı için BBC aklınıza gelebilecek bütün ünlü müzisyenleri toplamış. Şaka yapmıyoruz, gerçekten de aklınıza gelip burada olmayan ünlülerin sayısı beşi geçerse bulun bizi. Bunu yapma sebepleri de yeni müzik servisleri BBC Music’in tanıtımını yapmak. Tanıtım dediğin böyle olur vallahi. Cover da muazzam, içindeki insanlar da! Buyurun, kendiniz görün.

Peki kim kimdir? BBC onun için de şöyle bir kılavuz hazırlamış. Bizce önce bir videoyu izleyin, herkesi tanıyabilecek misiniz bir bakın, ondan sonra da kendinizi aşağıdaki resimde sınayın. Buyurun!

p028675dp0287bd0

1. Dave Grohl / 2. Alison Balsom / 3. Lorde / 4. Pharrell Williams / 5. Zane Lowe / 6. Sam Smith / 7. Paloma Faith / 8. Eliza Carthy / 9. Nicola Benedetti / 10. Chris Martin / 11. Jaz Dhami / 12. Martin James Bartlett / 13. Danielle de Niese / 14. Stevie Wonder / 15. Florence Welch / 16. Lauren Laverne / 17. Brian Wilson / 18. Jake Bugg / 19. Katie Derham / 20. Gareth Malone / 21. Kylie Minogue / 22. Chrissie Hynde / 23. One Direction / 24. Emeli Sandé / 25. Elton John / 26. Baaba Maal / 27. Ethan Johns / 28. Jools Holland / 29. Jamie Cullum / 30. Brian May / 31. Tees Valley Youth Choir / 32. BBC Concert Orchestra

Takdirlerimizi kazandın sevgili BBC!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.