Gerçekten, bu işin en güzel taraflarından biri internette şahane tasarımlara daha sık denk geliyor olmak. Cidden söylüyorum. Bir anda, insanların seslerini ve yeteneklerini ve güzelliklerini duyurabilecekleri bir mecra olarak anılmaya başlayınca, tonlarca gerçekten büyüleyici tasarıma denk gelir hâle geliyorsunuz. Onlara bakmak kadar keyifli bir şey yok şu dünyada. Bazen cevap yazamasak, bazen yayınlayamasak da, gelen kutumuz dolup taşınca şenleniyoruz resmen Geekyapar ailesi olarak.

f76d3b95d0d5577766b82f4a9dbca35a

Bunlardan birine dolaylı bir yönden denk geldik, ama iyi ki denk geldik. Tasarımcı Berkay Dağlar, bizim gül diye kokladığımız filmleri almış, özgün merceğinden geçirmiş, ortaya çok acayip bir iş çıkartmış. Bir yandan, 60’ların Gümüş Çağ çizgi romanlarına benziyor. Bir yandan 50’lerde çok sık rastlanan film afişlerini andıran yapılara sahip. Öte yandan, ince detaylarla gizli, bazıları “ya harbiden afiş bu olsaymış?” dedirttirmelik, hepsi bastırıp duvara asmalık…

Dağlar’ın Behance sayfasına girince, daha da çok çizimle karşılaşıyorsunuz. Pek çok dalda, pek çok farklı illustrasyon var, biz şimdilik sadece sinemayla ilgili olanları aldık. Seçtiklerimiz arasından, şimdiden söyleyelim, Guardians of the Galaxy’ye ayrı bittik. Ama onu geçince de bir takım favorilerimiz var. Mesela Batman’in 75. senesi için yapılan çalışma da, Burton filminin 25. yılına özel üretilen afiş de içimizdeki Kara Şövalye aşığını ayrı gıdıkladı. Mad Max’i odamıza asmayı düşünüyoruz, Ant-Man posterine ise resmen aslından daha hayran olduk.

Ama biz daha uzatmayalım lafı, dilerseniz sizleri direkt olarak Dağlar’ın çizimleriyle baş başa bırakın. Buyurun!

Ant-Man Batman 25 Batman 75 Dark City Guardians of the Galaxy Indiana Jones 1 Indiana Jones 2 Mad Max Magneto

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.