2012’den beri resmen sene sonunun geldiğini Daniel Kim sayesinde anlıyorum. Adamın bir YouTube kanalı var, sene boyunca neredeyse hiçbir şey yapmıyor, fakat üç senedir aboneyim. Çünkü kendisi sene sonunda o senenin büyük sükse yapmış pop şarkılarını alıp, ustalıkla birbirine geçiriyor; ortaya kendi adlandırdığı hâliyle bir “Pop Danthology” çıkartıyor. Her sene bunlar kaçırılan şarkılara, “ulan bu da vardı değil mi?” gibi anlara, seneyi yad etmeye giden dakikalara ışık tutuyor. Çok iyi oluyor, çok da güzel oluyor.

Kanalında geçen hafta fragmanını yayınladıktan sonra DJ Daniel Kim, videoyu bugün, bir iki saat önce resmen yükledi. Ben şahsi hükmümü koyayım, başları 2012 ve 2013 kadar iyi değil. Tempo geçişleri yer yer sırıtmış, bazı şarkıların yavaşlatıldığı falan pek bir belli oluyor. Ama finali, büyük ihtimalle hem 12’den, hem de 13’ten kat be kat iyi. Şunu da söyleyeyim, diğer mash-up’lardan hâlâ üst bir seviyede  Gönül rahatlığıyla dinleyebilirsiniz yani.

Biz lafı artık Daniel Kim’e bırakalım. Geçen sene olduğu gibi bir tane düz video yapmış, bir tane de hangi anda hangi şarkının çaldığını şarkı sözleriyle birlikte gösteren bir video yapmış. İkisini de aşağıya iliştiriyoruz. Tepe tepe izleyin, paylaşın, eşe dosta dinletin. Bir 2014 böyle geçmiş, kolay mı?

Buyurun!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.