Malumunuz, Fenerbahçe ile Hello Kitty bir anlaşma imzaladılar geçtiğimiz gün. Bu anlaşma, Fenerium dükkanlarında Hello Kitty lisanslı ürünlerin satılmasına olanak tanıyacak. Fenerbahçe bu adımı sadece bir spor kulübü olarak ürün satma anlamında ulaşamayacağı anneler ve çocuklar kategorisine kısa bir yol olarak görüyor. Haklı da. Bizce hatta spor kulüplerimiz bu konuda daha da yoğun çalışmalar yürütüp, feyz alıp, başka maskotlarla anlaşmalılar. Bizim şöyle önerilerimiz var. Hatta öneriyi de geçtik, basın toplantılarını bile düşündük yazarken. Bakın bir bakalım!

 

Trabzonspor – Temel Reis

01 Trabzon

Muharrem Usta: Trabzonspor camiasının üzerinde fikir birliğine varabileceği bir isim bulmak istedik. Temel Reis bu anlamda çok doğal bir karar oldu. Zaten Temel ismi, bizim buraların ismidir. Oradan bir sıcaklık var. Ayrıca karakterin mizacı da Trabzon halkına çok uyum sağlıyor. Denizcilik de olunca, oldu bu iş dedik. Camiamıza hayırlı olsun.

 

Bursaspor – Kermit the Frog

BURSASPOR KULÜBÜ BAŞKANI ALİ AY, ÜST ÜSTE 3 SENE ŞAMPİYON OLMA HAYALİNİN OLDUĞUNU BELİRTEREK, “EN BÜYÜK HAYALİM İSE BORUSSİA DORTMUND GİBİ OLMAK” DEDİ. (MESUT ALAN/BURSA-İHA)

Ali Ay: Şampiyon Bursaspor’un, genç sporseverlere ve annelerine ulaşabilmek için bizi tamamlayan bir ortağa ihtiyacı vardı. O ortağı Kermit’te bulduk. Kermit bir TV ikonu. Yeşil renkleri zaten Bursaspor’a da, yeşil Bursa’ya da rahatlıkla uyum sağlayacaktır. Ayrıca lider karakteri sayesinde taraftar gruplarımızın da takdirini kazanacağına inancım tam.

 

Beşiktaş – Felix the Cat

03 Beşiktaş

Fikret Orman: Efendim şimdi, Beşiktaş’ın duruşuna, karakterine uygun adımlar atmak bizim ilk günden beri dile getirdiğimiz amacımız. Bu uğurda ince eleyip sık dokuduk. Öyle popüler maskot bulmak kolaydı, sonuçta gidersin, kaç milyon diyorsa fazlasını verirsin, maskotu alırsın. Ama biz Beşiktaş’ın menfaatlerini gözetmek zorundayız. Bu sebeple biraz geç kaldık, ama Beşiktaş’ımıza layık bir maskot bulduk. Beşiktaş ilklerin kulübü. Felix de ilklerin karakteri. Yeni tişörtümüz Şeref’imizle, Hakkı’mızla, Felix’imizle Şampiyon Olduk, seneye mağazalarda.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.