Star Wars Günü, İstanbul valiliğinin de katılımıyla galaksi çapında devam ederken, biz de geçtiğimiz 15 sene içerisinde yüzümüzü güldüren bütün Star War parodi şarkılarını toparladık. Bir bakın!

1) The Star Wars That I Used To Know!

Çocukluğunun Star Wars’unu özleyen bütün 25 + okurlarımızın gözlerini dolduracak (!) hüzünlü bir yapım. Genç Star Wars’cuların merak ettiği “Yahu millet neden sürekli Lucas’dan şikayet ediyor?” sorusunun da cevabı olacaktır.

 

2) Copacabana & Star Wars Cantina

Bu melodiyi dinlediğinizde tanıyacaksınız, neşeli melodisi ve cinayet anlatan sözleri ile tuhaf bir şarkı olan Copacabana’nın Star Wars versiyonu dadından yenmez olmuş. (Dikkat, sarabilir!)

 

3) Star Wars Gansgta Rap

Zamanın kral sitesi Newgrounds’un derinliklerinden kalma bu Flash animasyon, kısa sürede sizi de “We got Death Star!” gazına getirecek, demedi demeyin!

 

4) Weird Al – The Saga Begins

Parodilerin efendisi ve Ted Mosby’nin favorisi Weird Al’i de atlamayalım! Anakin Skywalker’ın dramatik öyksünü, halk ozanımız bu türkü ile işlemiş:

 

5) Weird Al – I Think I’m a Clone Now!

Doğrudan bir Star Wars parodisi olmasa da, Weird Al’ın klon parodisi Star Wars’un en order66 ordusu ile birebir örtüşüyor:

 

6) Bohemian Rhapsody – Star Wars Edition

Queen’in büyük klasiği Star Wars tadında, tümüyle Star Wars fanlarıyla dolu klip:

 

7) Weird Al – Yoda

Fark etmediyseniz belirtelim, Weird Al büyük Star Wars fanı! 🙂

 

star_wars_parodi_sarkilar
4 Mayıs, Ewok’un ve Wookie’nin Bayramı!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.