Geekyapar’ın Facebook sayfasıyla son bir ay içerisinde herhangi bir seviyede etkileşime geçtiyseniz, kuvvetle muhtemel İCAF diye bir şey görmüşsünüzdür. Kendisini biraz açalım, sizlerle de tanıştıralım. Adı İstanbul Comics & Art Festival kendisinin. Ortamlarda İCAF olarak bilinmek istiyor. 23-24-25 Eylül tarihlerinde, St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri’nde vuku bulacak. Ve bizce, sinesinde geeklik olan herkes bir tadımlık almalı bu festivali. Neden diyoruz bunu? Birçok sebebi var. Mesela bir tanesi şu:

Festival dahilinde, 24 Eylül ve 25 Eylül tarihlerinde iki adet seminer günü var. Burada 12’den akşam altıya kadar disko topu açılıyor, altında Gorillaz’dan Feel Good Inc eşliğinde kopuluyor, dersem eğer, inanmayın, elbette kapısına, kulbuna kadar çizgi roman konuşuluyor. Hem de işin ehilleri tarafından, çatır çatır, geek’in kaliteli muhabbet dönünce okşanan kemiklerinin iliğine kadar!

14067796_759566447519255_7773621249937211037_o

Kimler var? Günü Serkan Özay açıyor 12’de. Sonra bana soracak olursanız, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi çizerlerinden Kutlukhan Perker’in Cumartesi günü 14:00 – 15:00 arasında, “süper kahramansız çizgi roman” isimli bir semineri var. Perker yurtdışlarından ödüller almış, gerçekten uluslararası camiada saygınlık gören bir çizer. Ondan sonra Devrim Kunter, Ömer Tunç ve Koral İlham ile birlikte çıkıyor, dijital ilüstrasyon konuşuyor. Final de 17:00’de. Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem bir yandan imza fırlatıyorlar dünyaya,

Ha derseniz ki, “Ben daha da geek’liğim kabarsın istiyorum, ver bana semineri” e bir de Pazar günü var? Orada da 13:30’da İrfan Sayar çıkıp Zihni Sinir’i konuşacak bir önce. Sonra Berat Pekmezci, Mustafa Kara ve Selçuk Ören yeni nesil çizgi romancıları tartışacak. 17:00’de de çok övdüğümüz Puslu Kıtalar Atlası’nın çizeri İlban Ertem atacak sahneden golleri. Kapanış de Yıldıray Çınar ve Hakan Tacal’dan. Üstelik bunlar sadece bir kanadı İCAF’ın, daha övecek çok şey var. Onlara da geldikçe değineceğiz!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.